14 C°

Prva HRL Jug, 14. kolo

Merhar i Mikuljan s devet golova srušili Rovinj

02.03.2024. 20:53

Velika pobjeda rukometaša Zadra 1954 u 14. kolu Prve HRL Jug. Momčad iz Mocira u derbiju svladala je večeras u gostima Rovinj i ostala u igri za vrh ljestvice. Prvi dvadesetak minuta rezultat je bio u egalu (10:10), da bi se domaćini u 27. minuti odvojili na 16:12. Vodio je Rovinj do 40. minute, kada je Mikuljan pogodio za 21:21. Deset minuta kasnije Merhar donosi Zadranima prvo vodstvo (24:25). U dramatičnoj završnici s dva gola Mikuljana i jednim Merhara igrači Nina Jeraka tri minute prije kraja poveli su 27:30. Domaćini se brzo vraćaju u igru s dva gola, ali u posljednjoj minuti nije bilo golova i Zadrani su sačuvali važna dva boda. S devet golova Zadrane su do pobjede predvodili Tiziano Merhar i Bartol Mikuljan.

Ne smije se zaboraviti ni na vratarski dvojac koji je herojski izvukao kada je to bilo najpotrebnije. Mate Perić je obranio penal, a Sandro zicer u zadnjoj sekundi kojim je sačuvao pobjedu.

Na ljestvici vodi Zamet s 25 bodova, drugi je Umag (22), a treći Zadar 1954 (20). U 15. kolo u Zadar stiže momčad Dubovac Gaza.