Srijeda, 8. svibnja 2024

1. HRL-jug

U Mocirama nadigrana Kozala

25.02.2024. 11:45

Prvu pobjedu u proljetnom dijelu sezonu, ali i u 2024. godini upisali su rukometaši Zadra 1954 koji su na svojem terenu pobijedili riječku Kozalu 34:26. Po običaju Zadrani su sporije ušli u susret i dugo vremena ispitivali snage. Puno promjena vodstva bilo je na početku, sve do ulaska u posljednjih deset minuta prvog dijela kada je na semaforu stajalo 12:12. Nakon toga mlade snage, Mikuljan i dva puta Prtenjača vežu tri gola Zadra i odvode svoju momčad u “mirnije vode” do kraja prvog poluvremena. Na tragu dosta dobrog nastupa Kozala se vraća na minus dva (16:18) odmah na početku drugog dijela i drže se na dva, tri ili maksimalno četiri gola zaostatka, ne puštajući Zadrane do otplove. Ipak, riječke lađe su potonule između 45. i 50. minute kada Zadar radi seriju 5:0, odlazi na devet razlike prednosti (29:20) i prelama susret u svoju korist.

Kapetan Čirjak u devetoj minuti utakmice dobio je izravni crveni karton zbog gađanja u glavu protivničkog vratara sa sedmerca, no potegnuli su mladi. Goldner sa sedam pogodaka, Mikuljan s četiri, jednako kao Korljan i Prtenjača, uz pomoć iskusnog Merhara koji je zabio sedam golova. Ne smije se zaboraviti ni vratara Bijelića koji je branio praktički sve što je mu je došlo pod ruku.

Sljedeće kolo Zadrani idu na nezgodno gostovanje u Rovinj.