Petak, 17. svibnja 2024

2. HRL-jug - Ž

Zadranke zameo Orkan

20.11.2023. 12:31

Igračice Žarka Jakšića i Maje Mitrović drugi put ove sezone bile su blizu eventualnih prvih bodova u sezoni, međutim ponovno ništa od toga, Orkan, koji je nastupio sa svega sedam igračica, slavio je 31:23. Sve je za Zadranke donekle dobro izgledalo do 24. minute, kada je na semaforu pisalo 10:10. Tada nastupa serija 3:0 gošći, koje su na odmor otišle s plus tri, da bi početkom druge dionice povezale još dva pogotka i odjednom je semafor pokazivao velikih pet razlike za gošće (16:11). Bio je to početak kraja nadanjima domaćih. Vrlo mladi sastav Zadra nije imao više rješenja za ekipu iz Dugog Rata, koja je nešto kasnije napravila još jednu 3:0 seriju za »osigurač« pobjede u Mocirama. Prvo ime Zadranki ponovno je bila Antonela Tvrdeić s devet golova. Najviše glavobolja Zadrankama je zadala Paola Ković, koja je zabila čak 12 golova. Iako je ponovno upisan poraz, nije to bila previše loša predstava Zadranki, koje su drugi put ove sezone upisale jednoznamenkasti poraz. Prvi put dogodilo se to u prvom kolu, kada je Petason-Vranjic bio bolji sa šest razlike (26:20). U sljedećem kolu Zadranke odlaze u goste Marini Kaštela.

ZADAR       23

ORKAN       31

ZADAR – SRC Mocire. Suci: Filip Juričan i Jan Kasa (obojica Sisak).

ZADAR: Zdrilić, Grubić, L. Švorinić 2, Mitrović, Ikić, Cota, Gundić 5, Đuđik, Tvrdeić 9 (2), A. Švorinić, Merhar 3, Šarić 3 (2), Batistić-Šimunić 1. Trener: Žarko Jakšić.

ORKAN: Balić, Radeljić 2, Banović 7, Ković 12 (2), Grebenar, Ercegović 5, Bajamić 5. Trener: Boško Nazor.

Sedmerci: Zadar 5 (4), Orkan 2 (2).

Isključenja: Zadar 2 minute (Merhar), Orkan 6 minuta (Radeljić, Banović, Ercegović).