Petak, 17. svibnja 2024

RK Biograd

Velikih 13 razlike za kraj 2023. godine

08.12.2023. 11:38

U posljednjoj utakmici ove godine Biograjci su napunili mrežu Kamičaka, 42:29. Vrlo hladno, čak minus 13, bilo je gostima iz Sinja u dvoboju u kojem se od početka znalo da bi sve osim pobjede Biograjaca bilo iznenađenje. Domaćini su na početku otišli na tri razlike, a u devetoj minuti već je bilo plus pet (8:3). Vratili su se Sinjani ubrzo na minus dva (10:8), ali nakon toga počela je rasti razlika, koja je na poluvremenu bila pet razlike za Biograd (22:17). Cijelo drugo poluvrijeme razlika se sve više povećavala, iako Biograjci nikada nisu napravili niti jednu već seriju pogodaka. Sve je tako funkcioniralo do ulaska u posljednjih deset minuta u kojih su igrači Lea Zorice još malo pojačali ritam i serijom 8:2 zaključili utakmicu.

Jesenski dio sezone Biograjci će završiti na drugom ili trećem mjestu, i s mogućnosti do kraja godine boriti se za titulu i jači rang, iako će im za to trebati i malo čudo jer Opuzen, koji je u Kupu pobijedio premijerligaše Metković Mehaniku i Ribolu Kaštela, izgleda sjajno. No, o tom – potom.

BIOGRAD       42 (22)

KAMIČAK       29 (17)

BIOGRAD NA MORU – SŠD Biograd. Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina (obojica Zadar).

BIOGRAD: Tomić, I. Milovac 1, Mitar 6, Troskot 1, Galešić 3, Pavlović 4, Kapitanović, Jeličić 4 (1), R. Milovac 4, Duvnjak, Eškinja 1, Kazija, Markić 14 (8), Žepina 4. Trener: Leo Zorica.

KAMIČAK: Đula, A. Milun 2, Vrgoč, Putnik 1, L. Milun 7, Grgić 5 (2), Plavša, Kunac 1, Plazibat, Filipović-Grčić 6, Marković, Čulin 4, Vučić 3. Trener: Damir Šimleša.

Sedmerci: Biograd 9 (9), Kamičak 2 (2).

Isključenja: Biograd 2 minute (Jeličić), Kamičak 8 (Đula, Vrgoč, Putnik, L. Milun).