Petak, 17. svibnja 2024

2 HRL-jug

Biograd ponovno remizirao s Vodicama

28.11.2023. 12:54

Izgleda da drugačije ne ide, nego da utakmica Biograda i Vodica završi remijem. Prije dva mjeseca u Vodicama u prvom pretkolu Hrvatskog kupa regije Jug bilo je 28:28, a preksinoć je u devetom kolu 2.HRL-jug u Biogradu završilo 36:36. Ponovno su Vodičani imali veliku prednost, ne onoliku kao u Kupu, kada su manje od deset minuta prije kraja imale plus sedam, ali su zato ovoga puta na poluvremenu vodili 21:15. Biograjci su utakmicu počeli u velikom grču, te je nakon sedam minuta igre bilo 5:1 za Vodice. Uspjeli su domaćini koliko-toliko »stati na noge«, ali Vodice na krilima raspoloženog Marina Babića povećavale su prednost koja je u jednom trenutku bila i plus sedam (21:14).

Međutim drugo poluvrijeme bila je druga priča, Biograjci su ušli puno agresivnije i s velikom željom povratka u utakmicu, što im je i uspjelo. Ključna je bilo razdoblje od 43. do 47. minute, kada su domaćini imali seriju 6:1 i nakon dugo vremena izjednačili, potom su u završnici ima dvaput imali gol prednosti, ali u konačnici svakome po jedan bod, što je novi udarac biogradskim ambicijama osvajanja prvog mjesta. Naime, vodeći Opuzen je sada, uz utakmicu više, na velikih plus šest, a Vodice su ostale »puhati za vratom«.

BIOGRAD    36 (15)

VODICE    36 (21)

BIOGRAD NA MORU – SŠD Biograd. Sutkinje: Nikolina Čarapina (Split) i Josipa Pavković (Seget Gornji).

BIOGRAD: Tomić, I. Milovac 1, Mitar 1, Pribilović 5, Troskot 3, Galešić, Pavlović 3, Kapitanović, Jeličić 4, R. Milovac 2, Duvnjak 3, Eškinja, Kazija 1, Markić 5 (3), Bojmić 6, Žepina 2. Trener: Leo Zorica.

VODICE: Poparić Grgas, R. Babić 1, Perković 3, Dželalija 4, Cvjetković 8, Zlatoper, Carević, M. Babić 16 (4), Žugaj, Matulović 2, Živković, Reljić, Vulinović 2, N. Kutija, D. Kutija, Baranović. Trener: Ivica Teskera.

Sedmerci: Biograd 3 (3), Vodice 4 (4).

Isključenja: Biograd 14 minuta (I. Milovac 2+2, Pribilović 2+2, Mitar, Kazija, Žepina), Vodice 6 minuta (Babić 2+2, Vulinović).