Druga rukometna liga Jug

Biograd se spasio "pet do 12"

10.10.2023. 08:55
Biograd se spasio

Odigrano je drugo kolo Druge rukometne lige Jug. Biograd je nakon puno muke uspio u derbiju na domaćem terenu pobijediti Solin. Poveli su igrači Lea Zorice 3:1 u petoj minuti, ali su Solinjani do poluvremena imali plus četiri (11:15), i to nakon što je Žepina postigao gol u zadnjoj sekundi prvog dijela. Svjesni koliko bi gubitak bodova potkopao izražene ambicije za osvajanje prvog mjesta Biograjci su u drugih 30 minuta zapeli svim silama i uspjeli preokrenuti zaostatak. Bojmić je u 39. minuti pogodio za 16:16, a isti je igrač i donio vodstvo svojoj momčadi pet minuta kasnije (19:18). Uspjeli su se domaćini tada obraniti i Pribilović podiže na 20:18 u 47. minuti.

Biograd više nije ispuštao prednost, premda su gosti stalno prijetili. Posljednji put minut i pol prije kraja kada su se pogotkom Vrgoča približili na 27:26. Strahovanja domaćih konačno je odagnao Markić koji je, uz isključenje Porče, 11 sekundi prije isteka vremena postigao šesti gol na utakmici za končanih 28:26. U trećem kolu Biograd očekuje gostovanje u Trilju.

Težak poraz, vjerojatno jedan od najtežih u povijesti kluba osnovanog 1971. godine, doživjele su rukometašice Zadra na gostovanju u Metkoviću. Bez nekolicine iskusnijih igračica izgubile su čak 45 golova razlike (56:11), s time da su drugom poluvremenu postigle samo jedan gol. Težak je to udarac za vrlo mladu ekipu kojoj treba pomoći kako se slični rezultati ne bi ponovili. No, pitanje je tko im i kako može pomoći…

Muškarci

BIOGRAD       28 (11)

SOLIN       26 (15)

BIOGRAD NA MORU – ŠSD. Suci: Ante Pavić (Zadar), Stefano Rajković (Split).

BIOGRAD: Tomić, Milovac, Mitar 3, Petrović, Pribilović 3, Troskot, Škara 2, Galešić, Pavlović 3, Kapitanović, Milovac, Markić 6, Bojmić 5, Žepina 6. Trener: Leo Zorica.

SOLIN: Bosančić, Gilić 1, Mandarić, Radnić 1, Zloić 4, Jukić, Kulić 1, Miše, Vrgoč 6, Čukušić, Tukić 7, Škomrlj 3, Katić, Maričić 2, Ban, Porča 1. Trener: Mirko Alduk.

Sedmerci: Biograd 4 (2); Solin 6 (5).

Isključenja: Biograd 4 minute (Milovac 2+2); Solin 12 minuta (Zloić, Kulić, Tukić, Škomrlj, Maričić, Porča).

Redoslijed: 1. Jelsa M. 3, 2. Opuzen 3, 3. Metković Mehanika II 3, 4. Biograd 3, 5. Solin 2, 6. Vodice 2, 7. Korčula 1, 8. Kamičak 1, 9. Trilj 0, 10. Krilnik 0, 11. Mokošica 0, 12. Dubrovnik 0 bodova.