10 C°

Eurokup

Jako dobar debi mladog Michaela Ružića

02.11.2023. 14:00

Drugo po snazi klupsko košarkaško natjecanje na »Starom kontinentu« stiglo je do petog kola, a u Eurokupu se ove sezone natječe i 17-godišnji Zadranin Michael Ružić koji je ljetos s Višnjika preselio u redove Joventuta iz Badalone koji ga drži na dvojnoj licenci u svojoj filijali španjolskom trećeligašu CB Pratu. Ružić je prekjučer upisao svoje debitantske Eurokup minute u domaćem ogledu Joventuta kontra Hamburga koji je pripao Kataloncima s visokih 108:76, i pritom u pet minuta na terenu upisao četiri poena i dva skoka. Do ukupno treće pobjede Joventut je predvodio Amerikanac Andrew Andrews s 33 koša, dok je u redovima njemačkog kluba koji još ne zna za pobjedu prednjačio Seth Hinrichs sa 16 poena i osam skokova. U istoj skupini A, za pobjedu još ne zna ni Cedevita Olimpija koju je u Ljubljani porazio litavski BC Wolves s 86:78. Rasheed Sulaimon s 22 koša, tri skoka i sedam asistencija predvodio je goste, a kod »Zmajčeka« su čak četiri igrača postigla 13 poena.

Centar reprezentacije Hrvatske Karlo Matković je uz 13 koševa, imao šest skokova i tri asistencije, Klemen Prepelič je dodao četiri skoka i osam asistencija, Amerikanac Amadou Sow je ugrabio 13 lopti pod obručima dok je D.J. Stewart zaokružio ljubljansku četvorku s »nesretnih« 13 poena, pridodavši četiri skoka i dva uspješna dodavanja. U utorak je odigran i jedan susret skupine B koji je odlučen nakon dodatnih pet minuta igre. Trento je na svom terenu svladao Turk Telekom sa 101:96, a u domaćim redovima iskazao se Kamar Baldwin s 28 koševa. Od jučerašnjih susreta koji su odigrani u ranijem terminu Bešiktaš je svladao Veneziju sa 74:68 i tako upisao četvrtu pobjedu u skupini A, dok je Paris ostao stopostotan slavljem 96:79 na gostovanju kod Prometeja.