PK JADERA

Jedanaest medalja i tri pehara

Autor: Portal ZL

08.10.2023. 20:22

Pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. i pomoćne trenerice Natalie Renée Vittori  u Sarajevu na natjecanju PLIVAČKI (re)START 2023 nastupili su: Dora Babić, Gabriel Bušić, Luka Čulina, Antonio Dobrić, Lučano Grancarić, Andrija Kačanić, Stipe Kasun, Niko Milin, Noa Miočić, Mate Molnar, Tia Morović, Adrian Pavić, Marcel Prenđa, Margareta Prenđa, Leona Rakvin, Erika Sommer Bem,  Marin Šimičević, Jelena Šimunac, Cvita Vlatković, Vito Vukoša, Lorena Vuković, Loreta Vuković.

Natjecanje je održano u dva dijela. U subotu su nastupali plivači od 12 godina i stariji dok je nedjelja bila rezervirana za natjecatelje od 11 godina i mlađe. Na prvom natjecanju u ovoj sezoni svi naši plivači su isplivali osobne rekorde i vratili se sa 11 medalja i tri pehara, a posebne pohvale idu članovima koji su prvi put nastupili na natjecanju.

U kategoriji C: 14 i 15 godina slavio je Mate Molnar (08) koji je doplivao do srebrnih medalja u disciplinama 100m slobodno (58.88) i 50m prsno (34.34) dok je do bronce stigao u disciplini 50m leptir (29.57). Mate je s 1785 LEN bodova osvojio i pehar za 3 mjesto po zbroju najvrednijih rezultata iz 4 isplivane discipline

Sestre Vuković su briljirale u kategoriji H: 8 godina. Loreta Vuković (2015) je doplivala do srebrne medalje u disciplini  25m leđno (22.40), te do brončanih medalja u disciplinama 25m slobodno (20.36) i 25m leptir (24.14). Ujedno je sa 481 bodom osvojila pehar za 2 mjesto po zbroju najvrednijih rezultata iz 4 isplivane discipline. Lorena Vuković (2015) je osvojila brončanu medalju u disciplini 25m leđno (24.06), dok je do pehara za 3 mjesto po zbroju najvrednijih rezultata doplivala sa sakupljenih 446 LEN bodova.

Do medalja u kategoriji B: 16 i 17 godina stigli su Andrija Kačanić (07) koji je osvojio srebro u disciplini 100m leđno (1:04.71) te broncu na 50m leđno (29.75), dok je Stipe Kasun (06) osvojio broncu u disciplini 100m prsno (1:16.07).

Cvita Vlatković (2012) je u kategoriji E: 11 godina doplivala do brončane medalje na dionici 50m leđno (41.67).