Nedjelja, 19. svibnja 2024

17 C°

Zabočani naplatili umor i beskrvnost

28.02.2021. 22:11

Druga utakmica u 24 sata naplatila je svoj danak Mršićevim igračima koji su se uspjeli spotaknuti po prvi put na domaćem parketu ove sezone u HT Premijer ligi. Zaskočio ih je Zabok uvelike iskoristivši umor i veliko energetsko pražnjenje Zadrana nakon prave rovovske bitke protiv Partizana. Od početka je sve krenulo krivo po domaći sastav koji se nekako na silu uspio i dovući do prilike u zadnjoj minuti nakon velikog zaostatka koje je sredinom utakmice iznosilo i 24 poena, no prisebnost gostiju s linije za bacanja u završnim sekundama naznačilo je da će se na kontu Zadra naći upisan potpuno neočekivani četvrti ovosezonski poraz koji bi im mogao zakomplicirati život u razračunavanju s konkurentima za pozicije pred doigravanje.

Rezervisti starteri
Mršić je Zabočanima suprostavio početnu petorku u kojoj su svi osim Vukovića bili iz rezervnog ešalona, razumljivo jer su oni i podnijeli puno manji teret dan prije. Tako su priliku od prve dobili Brala, Planinić, Jordano i Junaković, ali osim uvodnih minuta nije se taj potez trenera Zadra pokazao i mudrim, jer su gosti vrlo brzo pronašli nišu preko koje su uveli svoje domaćine u jednosmjernu ulicu. Donedavni stanovnici svlačionice na Višnjiku, Eyassu Worku i Petar Marić, uz novopristiglog centra Diminića i standardnog Črnjevića pokazali su se ubitačnom kombinacijom pa je nakon osam minuta igre semafor pokazivao čak deset viška za gostujući sastav (11:21), a to je onda ponukalo Mršića na aktivaciju svojih glavnih vedeta. Prvenstveno se to odnosilo na Onuakua i Mavru, no uzalud je bio sav trud stratega Zadra u nastojanju da nekako uspije razbuditi svoje igrače. Zabok je priveo prvu dionicu s osam viška (15:23), i ispostavilo se malo poslije da je to tek bila predigra za ono što je uslijedilo, a to je pravo razbijanje abaligaša koji je bio potpuno olovnih nogu, bez energije i ideje u napadu. Trica je bila sanak pusti za domaću momčad koja je do poluvremena u bunar bacila svih deset pokušaja, kad se tome pridoda i dvoznamenkasti broj izgubljenih lopti (11) uopće nije čudio uzlet svježih i vrlo motiviranih igrača Zaboka kojeg su okrunili s čak 24 plusa krajem druge četvrtine. Malo je ublažio katastrofu Vuković pred odlazak na odmor (24:46) što je ujedno bio tek sedmi koš Zadra u 10 minuta igre. Svaki komentar na to je zapravo suvišan iako veliko opravdanje za Mršićevu momčad leži u činjenici da su morali unutar 24 sata ponovno na parket nakon produžetka s Partizanom.

Kasno buđenje

Ipak, ostalo je još 20 minuta i govor tijela domaćih košarkaša po povratku iz svlačionica ukazivao je da se nisu pozdravili s ovom utakmicom. Napad je i dalje jako šepao, no bitniji pomaci su napravljeni u obrani te se malo-pomalo počela nagrizati visoka prednost Zaboka. Na krilima Onuakua i Justicea koji su vješto koristili rani bonus gostiju čestim izlascima na liniju primakli su se Zadrani u smiraj treće dionice na 11 minusa (44:55). Očekivalo se tijekom prvog dijela zadnje četvrtine i potpuni rezultatski priključak, no Zabok nije propustio kazniti gomilu otvorenih šutova izvan perimetra s kojima su vješto održali dvoznamenkastu prednost sve do završne tri minute. Mršićeva momčad uspjela se tada na račun trica Justicea spustiti do sedam minusa (68:75), ulaskom u zadnju minutu na semaforu je nakon ubačaja Onuakua i Junakovića stajalo 73:77, da bi utakmicu u pravu dramu uveo Onuaku košem za dolazak na minus dva (75:77). Napravljen je potom prekršaj na Anzuloviću koji je zabio oba bacanja za 75:79 što se pokazalo nedostižnim za Zadrane u preostalih 11 sekundi.