Nedjelja, 28. travnja 2024

12 C°

ABA LIGA Muški parirali tri četvrtine pa ostali bez municije

08.11.2020. 10:59

Gostovanje u Beogradu kod Partizana nije kako se i očekivalo bila regionalna stanica na kojoj su trebali omastiti brk košarkaši Zadra. Poraz su upisali Mršićevi igrači i to peti ove sezone iz šest utakmica, ali dojam je sigurno bio najbolji dosad jer je Zadar igrao dobru košarku tri četvrtine utakmice, a onda ušao u mlin Partizana koji je na kraju prelomio rezultat i stigao do treće pobjede.

Mavra otvorio
Od početka se osjetio drugačiji žar kod Mršićevih igrača koji su se izgleda osjećali rasterećeno u ulozi potpunog autsajdera. Kormilo je u svoje ruke uzeo kapetan Mavra i s njegovih devet koševa tijekom prve dionice od čega čak šest sa linije za bacanja pokazalo se da se može i protiv moćnog Partizana. Tri minusa nakon odigrane prve dionice (19:16) bilo je uistinu prihvatljivo za goste koji su i u narednim minutama ostali u dobrom ritmu. Osim skoka koji je i držao Partizan u igri sve ostalo je bilo na strani Zadrana koji su nakon šest zaostatka (22:16) napravili seriju 13:6 u kojoj je najviše sudjelovao Onuaku, a Carter je taj odličan period igre začinio zakucavanjem za prvo vodstvo (28:29). Probudio je domaće taj za njih vjerojatno i neočekivan gostujući otpor pa su krvnu sliku Beograđana u završnih pet minuta prvog poluvremena bitnije popravili Thomas, Mclntyre te Janković. Crno-beli su stigli do najvećih šest viška (38:32), ali jedno od najkvalitetnijih zadarskih poluvremena ove sezone zaključio je zakucavanjem Onuaku (38:34). Imao se čemu nadati Mršić u nastavku jer mu je momčad konačno odreagirala baš onako kako je i zamišljao. Osim što je obrana bila solidno posložena, veselili su racionalnost i učinkovitost u napadu, a nije nedostajalo ni lijepih i atraktivnih poteza.

Pad u završnoj dionici
I proteglo se to jedno kvalitetno izdanje Zadra duboko u treću četvrtinu, nakon trice Veličkovića za najvećih sedam Partizana (41:34) odgovor je uslijedio od Onuakua i Vukovića čija trica dovodi Zadrane na pola koša zaostatka (43:42), ali očekivano se trgnuo domaći sastav koji je s četiri trice Dangubića do ulaska u zadnju četvrtinu otišao na dvoznamenkastu razliku (60:50). Nekadašnji Zvezdin igrač bio je doslovno neumoljiv iza perimtera, ubacio je do tada šest trica iz šest pokušaja i tako širom otvorio vrata Partizanu da zaključi cijelu priču. To sve očitije slavlje domaćih umalo je pokvario Carter koji je otvorio zadnju četvrtinu sa šest poena u nizu. Prvo je stavio tricu, a potom mudro iznudio namjernu s centra i zabio tri bacanja za 60:56. No, na sličan način uzvraća Gordić i šest minuta prije kraja Partizan je ponovno na 10 plusa (66:56). Nije više nakon toga ostalo energije kod Zadrana, a Partizan je uspio u onome što nije dotad, podignuti razliku. Po 13 poena su ubacili Mavra i Onuaku, s tim da je kapetan podijelio i sedam asistencija dok je Carter također bio dvoznamenkast sa 11 ubačaja. Kod Partizana su Nikola Janković i Dangubić zabili po 15 koševa.