35 C°

Prva muška liga, 12. kolo

Veliki preokret za slatki kraj godine

24.12.2023. 12:00

Košarkaši Jazine Arbanasa na najbolji mogući način su zaključili 2023. godinu, svladavši u 12. kolu Prve muške lige na gostovanju Hermes Analiticu rezultatom 92:95. Ukupno je to šest pobjeda sastava Roka Jurline kojom se našla na polovičnom učinku, dovoljnom za ostanak u gornjem domu ljestvice te u borbi za plasman u doigravanje. Kontra »Analitičara« Jazine su prikazale igru s puno amplituda, ali i sa s(p)retnim završetkom dvoboja. Domaćin je krenuo u dvoboj uistinu žestoko, posebno raspoložen na vanjskom šutu, pa se na brzinu skupilo pet trica na kontu Hermesa, dok se na suprotnoj strani stidljivo ukazivao pokoji igrač u samoj egzekuciji, stoga nije nimalo čudio njihov zaostatak od čak 19 koševa (29:10), nakon proteka deset minuta igre. Zamirisalo je u tim trenucima na rezultatski debakl »Žute podmornice«, međutim uslijedilo je buđenje uspavanih gostiju u drugoj četvrtini. Nakon suočavanja s najvećim minusom od 21 koša (37:16), povezali igrači Roka Jurline svoje redove i svi su se malo-pomalo počeli uključivati u smanjivanje prednosti Hermesa, pa su trice vezali Niko Šare, Manuel Dundović i Šimun Lončar, zabili su neke poene i Filip Krajina, Josip Badrak i Daniel Zovko što je uoči odmora veliku prednost domaćeg sastavu svelo na minimalne gabarite (45:43).

Roko Jurlina (KK Jazine Arbanasi)

U nastavku se mogla gledati ravnopravna borba koja je potrajala sve do odlučujućih minuta, a tamo su pak više vještine ili bolje reći manje grešaka prikazali gosti koje je u dobitnu poziciju doveo Krajina s pogotkom za 92:94 na ulasku u posljednju minutu, dok je konačni rezultat postavio Dundović pogođenim jednim bacanjem. Niko Šare je definitivno bio prvo ime Jazine Arbanasa u ovom susretu, doprinio je bogatim svestranim učinkom od 20 poena, osam skokova i šest asistencija, Krajina je bio najefikasniji s 21 košem i devet skokova, dok je Lončar dodao 18 ubačaja. Kod domaćina su se posebno istaknuli Josip Škara s 30 poena, 12 skokova i sedam asista te Ante Smolić s 24 koša i 12 skokova.