17 C°

Prva muška liga, 10. kolo

Bilokapićeva iskra, Brocićev pečat

11.12.2023. 07:52

Košarkaši Jazina Arbanasa jučer su u susretu desetog kola Prve muške lige stigli do pete ovosezonske pobjede u drugom razredu hrvatske košarke, svladavši na domaćem parketu goste iz Crikvenice rezultatom 74:69. Kao što završni pogled na semafor zorno govori, bila je to tvrda i većim dijelom izjednačena utakmica u kojoj se presudnim pokazalo samo otvaranje četvrte četvrtine kada su igrači Roka Jurline krenuli u veliki nalet i serijom 10:0 otišli na dvoznamenkastu prednost, čime su mirno zaplovili prema novom trijumfu. Presudnim se pokazao doprinos rekonvalescenta Luke Bilokapića, čiji je nastup zbog udarca dobivenog u okršaju osmine finala Kupa Krešimir Ćosić protiv Cedevite Junior bio upitan sve do dan prije odigravanja susreta. Mladi Bilokapić je u presudnim trenucima dao prijeko potrebnu iskru s klupe i s osam poena odmakao svoju momčad u mirne vode (62:50).

Roko Jurlina (KK Jazine Arbanasi)

Daleko od toga da je tu bio kraj dvoboju, uporni gosti se nisu predavali te su nastavili prijetiti preko Amerikanca Gabriela Tomasa, koji je gotovo vlastoručno držao glavu Crikveničana iznad vode, primaknuvši svoju momčad i na sasvim otvorenih 69:67 minutu i osam sekundi prije kraja, no onda je Toni Dević Obradović na asistenciju Srđana Brocića prekinuo sušu Jazina, da bi potom Brocić mirnom rukom s linije slobodnih bacanja odveo razvojnu momčad Zadra natrag na tri posjeda prednosti, čime je riješio pitanje pobjednika. Najefikasniji među četvoricom dvoznamenkastih u redovima Jazina Arbanasa bio je Filip Krajina sa 16 koševa i pet skokova, dok su mladi Niko Šare i Josip Badrak dodali po 12 poena. Goste je s 22 koša i sedam uhvaćenih lopti predvodio Marko Jurković.