24 C°

Pretkadeti Zadra

U Jazinama po novu državnu medalju

09.05.2024. 11:36

Pretkadeti Košarkaškog kluba Zadar osigurali su plasman na završni turnir prvenstva Hrvatske. U nastavku Jedinstvene pretkadetske lige mladi su Zadrani u Crikvenici u izravnom dvoboju za polufinale pobijedili Kraljevicu, a potom su svladali i Kastav. Kad je riječ o dvoboju s Kraljevicom domaća momčad je bolje počela utakmicu te je do poluvremena uspjela zadržati vodstvo od dva poena. Nakon odmora, gosti furiozno otvaraju treću četvrtinu te do kraja ne dopuštaju domaćinu koš iz igre te dobivaju treću četvrtinu s 22-3. Pokušali su se domaćini vratiti u posljednjoj četvrtini međutim zaostatak je bio prevelik.

Protiv Kastva završilo je 72:47 za igrače trenera Ivana Baisa, koji su loše ušli u utakmicu i zaostajali za 10 poena na kraju prve četvrtine, ali kasnije su nametnuli ritam koji protivnik više nije mogao pratiti. Najefikasniji je bio Luka Žunić s 14 poena, dok su po 11 postigli Niko Mitrović, Vito Kotrulja i Jure Vidaković, koji je imao i devet skokova. Mladi su Zadrani natjecanje završili s omjerom 8-3, a za titulu državnog prvaka će se na završnom turniru u Jazinama 25. i 26. svibnja boriti protiv Cedevite, Cibona i Bosca.

– Odlazak na Final Four je uvijek cilj koji postavljamo na početku sezone, jer daje priliku djeci da osjete pritisak i užitak borbe za naslov prvaka Hrvatske. Sretni smo što smo i ove godine postigli taj uspjeh. Eliminacijska utakmica protiv Kraljevice, odnosno Vujčić akademije bila je pravi test za naše momke, koji su odreagirali vrhunski, pokazali mirnoću i karakter i na tome im čestitam – kazao je trener Bais i dodao:

– Puno je rada uloženo u napredak djece, koja se svakodnevno žrtvuju i sanjaju o košarkaškoj budućnosti. Nastavit ćemo raditi istim tempom kao i do sada, ne propuštamo dane u dvorani i nadamo se da će neki od njih, kada za to dođe vrijeme, imati priliku nositi dres Zadra u seniorskom sastavu.

Lani je Zadar s pretkadetima igrao finale Prvenstva Hrvatske u Šibeniku. Bolja je bila Cedevita Junior s 82:54.