24 C°

RUKOMET

Zadrani s uzrastima do 11 i 15 godina praktički osigurali završnicu PH

30.04.2024. 09:32

Zadar 1954 bio je domaćin prošli vikend u generacijama do 11 i 15 godina, jedinim muškim koje su se igrale u Prvoj rukometnoj ligi Jug. U obje generacije na turniru su sudjelovali Zadar 1954 i Zadar 2013, te Vodice. Kod najmlađih Vodičani su stigli s dvije momčadi, dok je u generaciji do 15 godina osim Vodica nastupila i Metković-Mehanika.

Natjecanje najmlađih otvorio je Zadar 2013 rutinskom pobjedom protiv prve momčadi Vodice 26:20. Držali su se Vodičani dobro kroz prvo poluvrijeme, no početkom drugog dijela Zadrani rade seriju 11:1 i prelamaju susret. S prvom momčadi Vodica imali su poteškoća i domaćini. U konačnici su i remizirali 22:22. U čvrstoj i izjednačenoj utakmici, sve na »pladnju« imali su Zadrani u završnici susreta kada su četiri minute do kraja vodili tri razlike (22:19), no Toni Livaić trima pogocima donosi bod Vodicama. Izgleda kako je u konačnici nestalo snage kod Zadrana koji su igrali dvije utakmice zaredom praktički bez pauze. Prije ovog, Zadar 1954 igrao je protiv druge momčadi Vodice i slavio s laganih deset razlike.

U oba susreta Vodice II su primile po 27 pogodaka, no protiv domaćina su postigli 17 pogodaka, a protiv Zadra 2013 svega devet. Prvo ime domaćina ponovno je bio Manuel Kotrulja s ukupno 14 pogodaka, dok je kod »druge« zadarske momčadi ta titula pripala Adrianu Kardumu sa 17 golova. Oba zadarska sastava praktički su sigurna za odlazak u Poreč na završnicu Prvenstva Hrvatske.

Još jedan remi

Upravo su domaćini remijem protiv Vodica i otvorili U-15 turnir (24:24). Jedinu »ozbiljniju« prednost na cijeloj utakmici imali su Vodičani na startu susreta (6:2), no nakon što su Zadrani uhvatili priključak vodstvo se izmjenjivalo s jedne na drugu stranu. Šest minuta do kraja gosti su imali plus dva (20:22), ali Zadrani s četiri pogotka u nizu okreću susret i minutu i pol do kraja vode dva razlike koje u samom finišu gosti anuliraju za remi. Nešto kasnije domaćini su se lagano obračunali s gostima iz Metkovića. Završilo je 26:19, a sve je bilo riješeno već na začetku susreta kada su Zadrani poveli 6:1, a u 13. minuti već je bilo plus sedam (12:5).

Za Zadar 2013 sretna brojka prošlog vikend bila je 33. Toliko su, naime, pogodaka postigli u obje utakmice u ovoj kategoriji. Podatak koji najviše može razveseliti trenera Matiju Merhara je raspucanost njegovih momaka. Od 16 igrača u sastavu u oba susreta njih 13 se upisalo u strijelce. Gotovo je izvjesno kako obje zadarske momčadi odlaze na završnicu PH u Poreč.

Cure polovično

Nastupila je i jedna generacija djevojčica, do 13 godina, koja je ujedno i završila sezonu. Kao i njihovi muški kolege, igračice Zadra igrale su na svojem terenu i vikend završile polovičnim uspjehom. U goste su im stigle dvije ponajbolje ekipe lige, ŽARK Split i Trogir 58. Protiv Splićanki igračice Maje Mitrović igrale su odlično, no morale su potpisati poraz 19:20. Cijeli susret rezultat se »vrtio« oko neriješenog, no dva vezana gola u posljednje dvije minute, odnijela su dva boda iz Zadra. Brzo su se Zadranke oporavile od tog poraza i s pet razlike svladale Trogiranke. Domaća je ekipa bolje otvorila susret, vodila konstantno do drugog dijela, kada gošće daju naznaku kako se neće predati bez borbe. Ipak, u posljednjih deset minuta Zadranke na krilima Eni Marušić rade seriju 6:0, prelamaju susret i pobjeđuju susret.

U-11, m

Vodice – Zadar 2013 20:26 (11:10). Za Zadar 2013 su nastupili: Šimić, V. Jokić, Mirčeta 3, Sudinja 3, Končurat 1, Joja, Batur, Šarlija 1, Medić 3, Grbić, Kapović 4, Smajo, T. Jokić, Kardum 11, Šestan, Poljak. Trener: Matija Merhar.

Vodice II – Zadar 1954 17:27 (7:16). Za Zadar 1954 su nastupili: Pejar, Baković 7, Prtenjača 1, Peša 2, Anzulović, Rogić, Kotrulja 7, Zubčić, Glavan 2, Vigo Perić, Kundid 2, Vanja Perić, Bojmić 3, Kuštera 3, Lončar, Bijelić. Trener: Robert Nakić.

Zadar 1954 – Vodice 22:22 (12:13). Pejar, Baković 2, Prtenjača, Peša 5, Anzulović, Rogić, Miletić, Kotrulja 7, Glavan, Vigo Perić, Kundid 1, Vanja Perić, Bojmić 4, Kuštera 3, Lončar, Bijelić.

Zadar 2013 – Vodice II 27:9 (13:6). Šimić, V. Jokić 3, Mirčeta 3, Sudinja 1, Končurat 2, Joja 2, Batur, Šarlija 3, Medić 3, Grbić, Kapović 1, Smajo, T. Jokić 1, Kardum 6, Šestan 2, Poljak.

U-15, m

Vodice – Zadar 1954 24:24 (13:14). Za Zadar 1954 su nastupili: Pešut, Gospić, Grgić 10, Ćoza 1, Zupčić, Vrkić, Romić, Profaca 6, Medanić, Vidaić 2, Mađerić, Jokić 1, Reljić, Ivković 2, Buterin, Skočić 2. Trener: Mate Valčić.

Metković-Mehanika – Zadar 2013 13:33 (6:17). Za Zadar 2013 su nastupili: Pustahija, Vrkić 2, Milovac 2, Parić 3, Rogić 2, Šegarić 2, Sudinja 4, Čoban 2, Lušić 2, Miočić 1, Škifić 3, Lukić, Antišin 5, L. Duvnjak 4, B. Duvnjak, Marčina 1.

Zadar 1954 – Metković-Mehanika 26:19 (13:8). Pešut 1, Gospić, Grgić 7, Ćoza 2, Zupčić 5, Vrkić, Romić, Profaca 5, Medanić, Vidaić 1, Mađerić, Jokić 1, Reljić, Ivković 3, Buterin, Skočić 1.

Zadar 2013 – Vodice 33:10 (20:3). Pustahija, Vrkić 1, Milovac 1, Parić 4, Rogić 1, Šegarić 2, Sudinja 6, Čoban 4, Lušić 1, Miočić, Škifić 1, Lukić 1, Antišin, L. Duvnjak 9, B. Duvnjak 1, Marčina 1.

U-13, ž

ŽARK Split – Zadar 20:19 (9:9). Za Zadar su nastupile: Marnika, Musap Orlović 4, L. Marušić, Grbić 7, E. Marušić 2, Miličević 2, Perković, Švorinić, Prtorić 3, Vidaković 1, Dilber, Dundović. Trenerica: Maja Mitrović.

Zadar – Trogir 58 23:18 (11:9). Marnika, Musap Orlović 8, L. Marušić 2, Grbić 1, E. Marušić 4, Miličević, Perković, Švorinić, Prtorić 4, Vidaković 4, Dilber, Dundović.