Petak, 19. travnja 2024

Rukometna Liga prvaka

Tin Lučin zabio sedam pogodaka u porazu Wisle kod Gudmea, a Igor Karačić pet protiv Aalborga

16.02.2023. 07:34

Barcelona je na gostovanju pobijedila Celje Pivovarnu Laško sa 28-27 uz jedan gol Luke Cindrića

ZAGREB  U susretu 12. kola skupine A rukometne Lige prvaka Wisla Plock je na gostovanju izgubila od GOG Gudmea sa 24-31, a za poljski sastav je hrvatski rukometaš Tin Lučin zabio sedam golova.

Domaćin je već na poluvremenu vodio sa sedam razlike (18-11) i u nastavku susret rutinski je obranio veliku prednost.

Gudme su do pobjede predvodili Emil Wernsdorf Madsen sa sedam golova, te Lukas Lindhard Jorgensen sa šest pogodaka, dok je sjajni Tobias Thulin imao čak 18 obrana. Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Lučin sa sedam golova, dok je Tomas Piroch zabio četiri gola. Leon Šušnja i Lovro Mihić dodali su po jedan pogodak.

Na ljestvici vodi PSG sa 18 bodova. Gudme se nakon nepotpunog kola nalazi na četvrtom mjestu sa 13 bodova, PPD Zagreb je šesti s osam bodova, dok je Wisla sedma sa sedam bodova. Porto je posljednji s tri boda.

U skupini B odigrane su tri utakmice. Vodeća Barcelona je na gostovanju pobijedila Celje Pivovarnu Laško sa 28-27.

Dika Mem i Hampus Wanne predvodili su pobjedničku ekipu sa po pet golova, dok je Luka Cindrić zabio dva gola. Kod Celja istaknuo se Gal Marguč s osam pogodaka. Hrvatski rukometaš Patrik Martinović je zabio jedan gol.

Kielce je kod kuće porazilo Aalborg sa 33-28. Arkadiusz Moryto je predvodio domaćine sa šest golova, dok je naš Igor Karačić zabio pet pogodaka. Kod Aalborga najefikasniji je bio Sebastian Barthold sa šest golova.

U posljednjem susretu Nantes je na gostovanju pobijedio Elverum sa 42-36.

Na ljestvici skupine vodi Barca sa 23 boda ispred Kielcea sa 20 i Nantesa sa 14.