19 C°

2.HRL-jug Ž

Prvi bodovi Zadranki ni na horizontu

28.11.2023. 17:38

Uspjehu, odnosno prvim bodovima u ovoj sezoni za rukometašice Zadra, još uvijek ni traga ni glasa. Gostovale su Zadranke kod Marine Kaštela u Kaštel Sućurcu, gdje su uvjerljivo poražene s 37:23. Nije dobro krenulo po Zadranke koje od šeste do desete minute nisu postigle pogodak, a primile su četiri. Još jednu seriju su Kaštelanke napravile u prvom dijelu, 3:0 od 19. do 22. minute, te u konačnici na predah otišle s plus pet (18:13). Početkom drugog poluvremena domaće su brže-bolje otišle na sedam razlike (21:14), no Zadranke su se serijom 3:0 vratile na minus četiri. Od 38. minute utakmice krenuo je prijelomni dio susreta, odnosno počela je nova serija Kaštelanki kojom su u potpunosti prelomile susret. Točku na »i« domaćinke su stavile 5:0 serijom u posljednje četiri minute susreta. Zadranke su i nakon devetog kola posljednje u ligi, a prije odlaska na zimske »praznike« 9. prosinca moraju odigrati zaostali susret četvrtog kola protiv Trilja, koji je također bez boda.

M. KAŠTELA       37 (18)

ZADAR       23 (13)

KAŠTEL SUĆURAC – SD Sokolana. Suci: Živko Milardović (Imotski) i Kristijan Njavro (Dubrovnik).

MARINA KAŠTELA: Matijaš, Čatelov 9, Soldić, Mornar 8, Vujević 1, Zebić 3, Maleš 9, Lučić 4, Radić 1,Lijić 2, Brdarić Šljujo. Trener: Josip Lijić.

ZADAR: Zdrilić, Mitrović, Ikić, Tvrdeić 6, Lončar 1, Grubić 4, A. Švorinić, Perić-Filipini 4, Batistić-Šimunić, L. Švorinić 6. Trener: Žarko Jakšić.

Sedmerci: Marina Kaštela 1 (0), Zadar 2 (0).

Isključenja: Marina Kaštela 6 minuta (Čatelov, Zebić, Maleš), Zadar 2 minute (Batistić-Šimunić).