10 C°

La Liga

Real Madrid bez Luke Modrića uvjerljiv protiv Almerije, hat-trick Benzeme

29.04.2023. 21:40

MADRID Nogometaši Reala slavili su u utakmici 32. kola španjolske Primere na Bernabeu Almeriju s 4-2, uz “hat-trick” Karima Benzeme, dok Luka Modrić nije igrao zbog ozljede zadnje lože.

Zahvaljujući hat-tricku u prvom poluvremenu francuski centarfor Karim Benzema prestigao je Meksikanca Huga Sancheza (234 gola) za dva gola i postao četvrti strijelac u povijesti prvenstva Španjolske.

Benzema, koji sada ima 236 golova u La Ligi, još uvijek se može nadati da će se pridružiti povijesnom centarforu Athletic Bilbaoa Telmu Zarri (253 gola) prije njegove mirovine i pridružiti se na trećem mjestu ovoj ljestvici.Prva dva mjesta, na kojima su Lionel Messi (473 gola) i Cristiano Ronaldo (311 golova), djeluju nedostižno.

Benzema je jedini aktivni nogometaš u Španjolskoj koji se nalazi u prvih 15 najboljih strijelaca La Lige.

Preostali gol za Real dao je Rodrygo (47), dok su Almeriju zabili Lazaro (45) i Lucas Robertone (61).

Real je drugi s osam bodova manje od vodeće Barce, dok je Almeria 16.