Nedjelja, 5. svibnja 2024

Županijski kup

Polača priredila neugodno iznenađenje Hajduku

27.02.2024. 09:57

Za sada najveće iznenađenje (trebaju se odigrati još tri utakmice) u osmini finala Županijskog nogometnog kupa priredila je Polača koja je na svojem terenu s 3:0 nadigrala Hajduk iz Pridrage. Pridražani su, s obazirom na učinak u jesenskom dijelu sezone, bili favoriti protiv pretposljednje momčadi 1. ŽNL, no format kup natjecanja još jednom je pokazao svoje čari. Za pobjedu vrijednu četvrtfinala najzaslužniji bio je Vrankulj, koji je poentirao u 34., odnosno 61. minuti, a sve je zapečatio Čačić u 89.

Filipjancima penali

Malo iznenađenje priredila je i Nova zora koja je nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca izbacila Pakoštane iz Kupa i to pred njihovim navijačima. Nakon 90 minuta izjednačenog nogometa mreže su mirovale te se pristupilo raspucavanju s 11 metara. Nakon šeste serije Filipjanci su uspjeli osigurati prolaz među najboljih osam, a junak Nove zore bio je Dražina koji je zabio penal odluke.

Škabrnja ‘91 je na svojim Vlačinama s 2:0 ispratila Zlatnu luku u trećem »prvoligaškom« okršaju. Deseta momčad jesenskog dijela sezone ugostila je 11. i uspjela obraniti domaći teren. Butić je u 61. minuti načeo mrežu Sukošanaca, a onda je Žilić »zakucao« u 90. minuti i donio četvrtfinale. Izgleda kako je dolazak Josipa Butića na kormilo klupe Škabrnje urodio plodom.

Ispali drugoligaši

Predstavnici 2. ŽNL u osmini finala ovog natjecanja, Raštane i Arbanasi, nisu se dobro proveli. Abeceda sporta, momčad s dna jesenskog dijela prvenstva elitne županijske lige, s 2:0 je na svojem terenu na Višnjiku svladala Raštane. Rezultatski gledano sve je bilo riješeno već nakon 14 minuta koliko je Zadranima bilo potrebno za, kako će se kasnije pokazati, končani rezultat. Zabili su Dražić u šestoj te Surać u 14. minuti.

»Duplo« gore od Raštančana prošli su Zadrani s Arbanasa koji su s 4:0 izgubili od prošlosezonskog prvaka Druge lige Galovca. Bio je to jednosmjerni susret u kojem je mrežu Arbanasa načeo Katuša u 18. minuti, a onda su sve eventualne »probleme« Galovčani riješili od 60. do 63. minute kada su »utrpali« tri gola. Prvo je zabio Jovančević u 60., zatim Burčul dvije minute kasnije, a onda samo minutu poslije toga Katuša zabija svoj drugi pogodak.

Tri susreta nisu odigrana, sva tri u kojima su trebali sudjelovati klubovi iz 3. NL-Jug – Zadar, Hrvatski vitez i Primorac, zbog ligaških nastupa klubova proteklog vikenda. Obveze u Kupu, Zadrani i Posedarci će imati sutra kod Sabunjara u Privlaci, odnosno kod Dalmatinca u Crnom, dok termin susreta Biograjaca i Bibinjaca još nije poznat jer Primorac sutra igra zaostalu utakmicu 16. kola 3. NL-Jug u Opuzenu protiv Neretvanca.

POLAČA       3

HAJDUK       0

POLAČA – Igralište Bićine. Sudac: Josip Anić (Zadar). Pomoćnici: Žilić i Gržeta. Strijelci: 1:0 Vrankulj (34’), 2:0 Vrankulj (61’), 3:0 M. Čačić (89’).

POLAČA: Š. Prtenjača, Perković, D. Čačić (od 80’ Luka Erlić II), L. Prtenjača (od 46’ Bašić), S. Čačić, Bobanović, Ražnjević, M. Čačić, Vrankulj (od 77’ Čakarun), I. Prtenjača (od 60’ Čirjak), Luka Erlić. Trener: Joso Vulić.

HAJDUK: Karlić, Zekan, M. Baždarić (od 46’ Viduka), Čulina (od 74’ Kokić), T. Baždarić (od 50’ Narančić), Gospić (od 46’ Zubčić), Remšak, Buljat (od 59’ Kralj), Senkić, Srzić. Trener: Marko Moravčić.

ABECEDA ZDC  2

RAŠTANE  0

ZADAR – ŠC Višnjik. Sudac: Josip Barić (Zadar). Pomoćnici: Kevrić i Vrkić. Strijelci: 1:0 Dražić (6’), 2:0 Surać (14’).

ABECEDA SPORTA ZDC: J. Škara (od 46’ Jurki), Marić (od 46’ Marić), Dražić, Rados (od 46’ Žilić), Dunatov (od 46’ Pavičić), Ivković, F. Škara (od 46’ Tomić), Marasović, B. Škara, Klanac, Surać. Trener: Stipe Pavičić.

RAŠTANE: Radović, N.-M. Katuša (od 72’ Galešić), Milanko (od 81’ Serdarević), T. Katuša, R. Katuša, N. Katuša, Erlić, Jakovljević, Vujević, Novoselović, Mitrović (od 46’ Vučković). Trener: Mišel Jelenković.

ARBANASI  0

GALOVAC  4

ZADAR – Stadion Stanovi (pomoćno). Sudac: Ivan Zdrilić (Poličnik). Pomoćnici: Žilić i Vrkić. Strijelci: 0:1 Katuša (18’), 0:2 Jovančević (60’), 0:3 R. Burčul (62’), 0:4 Katuša (63’).

ARBANASI: Dadić, Rončević, Travica (od 64’ Bilaver), Krnčević, Petani, Vulić, Jurko, Dundović, Smolić, Pastuović, Fabijanić. Trener: Josip Dadić.

GALOVAC: Vrkić, Ninčević (od 76’ Pilipović), Vukorepa, Jovančević, Kožul (od 68’ Dujmić), Jurac, Šarić, R. Burčul (od 69’ Kožul), Š. Burčul (od 62’ Smokrović), Kapitanović, Katuša. Trener: Alen Vedrić.

PAKOŠTANE  3 (0)

NOVA ZORA  4 (0)

PAKOŠTANE – Igralište Krč. Sudac: Luka Župan (Zadar). Pomoćnici: Katuša i Mijić. Jedanaesterci: Šarić, Vulin i Šarin zabili za Pakoštane, a za Novu zoru zabili su Barić, Bezinović, Pelicarić i Dražina.

PAKOŠTANE: Vukić, Crnjak (od 71’ Stojanov), Knez, Maksan, Batista de Araujo Junior, Vulin, Barešić (od 46’ Šarin), Bačkov, Kazija (od 64’ Šarić), Lokin, Mitrović. Trener: Jugo Dominis.

NOVA ZORA: Demo, Colić, Barić, Bezinović, Pavlović (od 81’ Dražina), Ninčević, Gagula (od 68’ Mišolongin), Horvat (od 58’ Luka Batur), Leo Batur (od 46’ Miletić), Pelicarić, S.-M. Batur (od 46’ Gašpar). Trener: Josip Lončar.

ŠKABRNJA ‘91  2

ZLATNA LUKA  0

ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Sudac: Andi Čačić (Zadar). Pomoćnici: Čulina i Narančić). Strijelci: 1:0 Butić (61’), 2:0 Žilić (90’).

ŠKABRNJA ‘91: J. Škara, Crnjak, Štrkalj (od 30’ J. Ivković), Butić, Jurić (od 57’ Žilić), Vuković (od 83’ A. Ivković), Š. Škara, Knežević, Lučić (od 83’ Bilaver). Trener: Josip Butić.

ZLATNA LUKA: Orlović, L. M. Labus, Babić, Martinović, Marić (od 46’ Colić), Kevrić, Jakušić (od 81’ B. Labus), Čanković (od 46’ Vugrek), Lončar (od 46’ Maruna), Sudinja, Miočić (od 46’ Torbarina).