17 C°

Treća NL Jug, 16. sati

Zadar pobijedio Kamen i otišao na plus tri

24.02.2024. 17:18

U 16. kolu Treće NL Jug, prvom u drugom dijelu sezone, Zadar je danas s 3:1 pobijedio Kamen na gostovanju u Ivanbegovini. Pogotke za momčad sa Stanova postigli su Ante Vukadinović u 62. i 85. minuti te Krešimir Luetić u 77. minuti. Strijelac za domaćine u prvoj minuti sudačke nadoknade bio je Marino Sabljić. U derbiju kola Zagora je s 3:1 na svom terenu pobijedila Junak. Na ljestvici vodi Zadar s 35 bodova, Zagora ima 32, a Junak 31.
Hrvatski vitez, pod vodstvom novog trenera Ivana Šimurine, izgubio je 2:1 protiv Neretve u Metkoviću. Oba pogotka za domaćine u prvom poluvremenu postigao je Mirko Marić (37′, 43′), a za Posedarce je u 63. minuti smanjio Lovre Čirjak. S 27 bodova HV je na na šestom mjestu. Sutra u 14:30 sati Primorac očekuje gostovanje u Opuzenu kod Neretvanca.

KAMEN 1
ZADAR 3
IVANBEGOVINA – Igralište Kamena. Sudac: Zdravko Kuran. Pomoćnici: Mišo Krešić (obojica Metković), Romano Radonić (Vitaljina). Strijelci: 0:1 Vukadinović (62′), 0:2 Luetić (77′), 0:3 Vukadinović (85′), 1:3 Sabljić (90′). Žuti kartoni: Međugorac, Kovačić (Kamen); Perić (Zadar).
KAMEN: Guć, Poljak, Tipurić, Kljenak, Žužul, R. Kujundžić (od 74′ Sabljić), Kovačić, Međugorac (od 46′ B. Kujundžić – od 78′ M. Kujundžić), Kilić, Jović (od 46′ P. Perić), Stanić. Trener: Mario Kujundžić.
ZADAR: Matasović, Kordić (od 88′ Baričević, Iveljić, Jukić Peladić (od 86′ Nakić), Luetić (od 88′ Ricov), Vukadinović (od 86′ Šutalo), Perić, Jakir, Gregov, Djeveljekaj, Serbinov (od 78′ Grgić). Trener: Marin Oršulić.

NERETVA 2
HR. VITEZ 1
METKOVIĆ – Igralište Iza Vage. Sudac: Mario Jadrijević (Sinj). Pomoćnici: Toni Barić (Tugare), Ivan Gusić (Grab Trilj). Strijelci: 1:0 Marić (37′), 2:0 Marić (43′), 2:1 Čirjak (63′). Žuti karton: Ćavar, Ribić, (Neretva).
NERETVA: Ribić, Miletić, Vištica, Bubalo, Ćavar (od 90′ Jurković), Marić, Raguž (od 85′ Barišić), Sušac, Petrović (od 63′ Jelavić), Crnčević (od 90′ Kolobara), Šunjić. Trener: Goran Galov.
HRVATSKI VITEZ POSEDARJE: Pinčić, Zebić, Begonja, Čurjurić, Knežević (od 46′ Jurjević Adžić), Čirjak, Zdrilić, Morić (od 75′ Ivandić), Kevrić (od 46′ Sušić), Pranić, Jurjević. Trener: Ivan Šimurina.