Indian Wells

Pera u drugom kolu nakon trosatne drame

Autor: Juraj Vunjak

07.03.2024. 17:14

Bernarda Pera izborila je drugo kolo WTA Masters turnira u Indian Wells pobjedom 2:1 u setovima 7:5 4:6 7:6 (5) protiv 116. tenisačice svijeta Australke Darie Saville. Zadranka s američkom adresom nije dobro ušla u meč, izgubila je prva dva servisa dok je njena protivnica potvrdila breakove i povela sa 4:0 u gemovima. Nakon dva uzastopna breakea obje tenisačice, u nastavku seta Pera podiže razinu igre, tri puta uspješno oduzima servis protivnici te uzima set sa 7:5. Početak drugog seta odvio se gotovo identično kao prvi, Saville postiže dva breaka i odlazi u prednost 5:0 u gemovima. Pera se uspjeva vratiti u set i pri rezultatu 4:5 ima priliku za izjednačenje, međutim Australka dolazi do tri break lopte od kojih uspješno iskorištava drugu te uzima drugi set s rezultatom 6:4. Treći set bio je vrlo izjednačen, nijedna tenisačica ne uspjeva povesti s većom razlikom. Pri rezultatu 5:5 Pera oduzima servis protivnici i ima priliku servirati za pobjedu, ali joj to ne polazi za reketom te se odlazi u tiebreak u kojem je Peri bila dovoljna jedna meč lopta za pobjedu.

Pera će u drugom kolu igrati protiv sedme nositeljice turnira Čehinje Vondrousove. Petra Martić nije se uspjela plasirati u drugo kolo. Od nje je bila bolja Njemica Angelique Kerber s 6:3 i 6:4.