SP u atletici

Victor Kiplangat slavio na maratonu u Budimpešti, drugi je europski viceprvak Izraelac Teferi

27.08.2023. 11:26

Jučer je zlato u ženskom maratonu osvojila  Etiopljanka Amane Beriso

BUDIMPEŠTA  Ugandski trkač Victor Kiplangat pobijedio je u nedjelju u muškom maratonu na Svjetskom atletskom prvenstvu u Budimpešti.

Kiplangat, pobjednik maratona na Igrama Commonwealtha prošle godine, pobijedio je s vremenom 2.08:53, a drugi je bio europski viceprvak Izraelac Maru Teferi s vremenom 2.09:12 nakon što je u zadnjim metrima prije cilja prestigao Etiopljanina Leula Gebresilasea (2h09:19).

Jučer je zlato u ženskom maratonu osvojila  Etiopljanka Amane Beriso, druga je bila braniteljica naslova iz Eugena Etiopljanka Gotytom Gebreslase, dok je bronca pripala Marokanki Fatimi Gardadi.