STOLNI TENIS

Hrvatska pobijedila Mađarsku na otvaranju SP-a, sada slijedi Belgija

Autor: Portal ZL

17.02.2024. 13:28

Hrvatski stolnotenisači otvorili su Svjetsko prvenstvo u Južnoj Koreji pobjedom nad Mađarskom (3:1). Odličan start za naše dečke jer je Mađarska jedna od reprezentacija s kojom ćemo se boriti za plasman u daljnju fazu natjecanja. Naime, za prolazak skupine potrebno je biti među prve tri reprezentacije. Prvoplasirana reprezentacija direktno će izboriti osminu finala, a za očekivati je da će to biti Kina. Tako da će Hrvatska boriti za preostala dva mjesta, kao i Mađarska, Belgija i Kuba. Inače, u ostalim mečevima Kina je pobijedila Belgiju i Kubu s 3:0, dok je Mađarska bila bolja od Kube s 3:0.

Mađari s nama nisu koristili najbolje rangiranog igrača Majorosa, koji očigledno još ima problema nakon ozljede, a priliku su dali mladom talentiranom Andrasu. Na otvaranju Szudi je lako osvojio prvi set, ali Pucar je vrlo brzo vratio stvari na svoje mjesto te nas doveo u vodstvo. U istom ritmu nastavio je i Gaćina, koji je s 3:1 nadigrao 21-godišnjeg Andrasa. Mađari su smanjili nakon što je Lakatos s 3:1 svladao Zeljka, ali ukupnu pobjedu je potvrdio Pucar, koji je s 3:1 nadigrao Andrasa.

Sljedeći meč igramo u nedjelju u 9 sati po hrvatskom vremenu, a suparnik nam je Belgija.