21 C°

Juniori

Nova pobjeda Abecede, porazi Zadra i Dalmatinca

19.09.2023. 19:47

Prošlog vikenda je odigrano peto kolo Prve dalmatinske nogometne lige za juniore, a na travnjake su istrčala sva tri predstavnika Zadarske županije. Zadar je na svom terenu poražen od Splita s 1:3 u utakmici u kojoj je sve do 51. minu vodio golom Altina Ukicija, Abeceda sporta je u Svetom Filipu i Jakovu s 2:0 svladala Neretvu, dok je Dalmatinac teško stradao na gostovanju kod Omladinca rezultatom 6:1.

Preokret u nastavku

Nogometaši Zadra upisali su i drugi poraz u mladoj sezoni, prvi na domaćem parketu. Premda su već u petoj minuti poveli golom Ukicija, igrači trenera Ante Morića u nastavku nisu uspjeli pratiti ritam Splićana te su na koncu bili prisiljeni čestitati raspoloženijem suparniku. Duje Rosandić je u 51. minuti poravnao rezultat na 1:1, da bi David Jurenić tri minute kasnije dovršio pravi mali sportski »blitzkrieg« splitskog sastava, koji je svoju pobjedu potvrdio u 80. minuti pogotkom Antonija Maravića.

ZADAR 1

SPLIT 3

ZADAR – Stadion Bagat. Suci: Ante Žilić (Škabrnja), Josip Katuša (Donje Raštane) i Petar Mijić (Rodaljice).

STRIJELCI: 1:0 Altin Ukici (5’), 1:1 Duje Rosandić (51’), David Jurenić (54’), Antonio Maravić (80’).

ZADAR: Matulić, Šoša (od 78. Prekpalaj), Ereš, Letunić (od 78. Letina), Perinić (od 60. Alić), Miletić (od 60. Buljat), Bezer, Galić (od 81. Zubčić), Bilić, Baričević (od 81. Marić), Ukici. Trener: Ante Morić.

SPLIT: Miše (od 78. Zagorac), Riabets, Šerić (od 46. Prelesnik), Vrdoljak (od 78. Radović Duspara), Šimleša, Šimunović (od 60. Paviškov), Rosandić (od 78. Marović), Amidžić (od 60. Perković), Jurenić (od 67. A. Maravić), Svalina, Martinović. Trener: Domagoj Boban.

Derbi kola

Juniori Abecede sporta stigli su do četvrtog trijumfa, kojim su zadržali priključak za Adriaticom na samom vrhu ljestvice. Luka Škara je već u šestoj minuti igrače Božidara Miletića doveo u vodstvo, a s minimalnih 1:0 se otišlo i na veliki odmor, da bi nakon izjednačenog nastavka vrijednu pobjedu »Učenicima« donio Ivan Memedović koji je 16 minuta prije kraja postavio konačan rezultat.

ABECEDA S. 2

NERETVA 0

SV FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Suci: Ivan Zdrilić (Poličnik), Matej Zubčić (Pridraga) i Josip Budan (Podgradina).

STRIJELCI: 1:0 Luka Škara (6’), 2:0 Ivan Memedović (74’).

ABECEDA S.: J. Škara, Pavlović (od 68. Dunatov), Božić (od 87. Matak), Gambiraža, F. Škara, Memedović, Kelava, Rados, Senkić (od 55. Surać), L. Škara, Klanac. Trener: Božidar Miletić.

NERETVA: Vidojević, Galov, Gašić, Andačić, Pehar (od 87. Popović), Ljubičić, Jukić (od 70. Rašić), Puljić, Jurković, Stanković (od 80. Vidović), Rastočić. Trener: Goran Galov.

Pola tuceta golova

Juniori Dalmatinca upisali su i peti poraz u sezoni. Bolji od njih za vikend su bili igrači Omladinca koji su na domaćem terenu slavili s uvjerljivih 6:1. Roko Perić je već u sedmoj minuti doveo svoju momčad u vodstvo, da bi Marko Grgić u 21. poduplao prednost kluba iz Vranjica. Na poluvrijeme se nakon zgoditka Nikole Buzova otišlo s 3:0 za domaćine, koji su u nastavku »dovršili prvi set« zabivši pola tuceta golova. Počasni zgoditak za nogometaše iz Crnog postigao je Jakov Delija u 90. minuti.

OMLADINAC 6

DALMATINAC 1

VRANJIC – Igralište SC Kava. Suci: Marin Burić (Solin), Damir Jokić (Dicmo) i Bernard Kasalo (Kaštel Stari).

STRIJELCI: 1:0 Roko Perić (7’), 2:0 Marko Grgić (21’), 3:0 Nikola Buzov (39’), 4:0 Lovre Grubišić (59’), 5:0 Nandi Eterović (76’), 6:0 Nikola Buzov (85’), 6:1 Jakov Delija (90’).

OMLADINAC: Jurić (od 60. Marasović), Čibarić (od 49. Jurić-Marinić), Grgić, Tomičić, Jurić, Grubišić, Mrdalj, Buzov, Kimer (od 60. Barać), Šerić, Perić (od. 56. Eterović). Trener: Jurica Škaričić.

DALMATINAC: Babić, Jović (od 46. Jelenković), Radaš, Batur, Perić, Delija, Sorić (od 46. Šestan), Ročak, Džapo, Knežević, Surać. Predstavnik kluba: Mario Grgurović.