Petak, 3. svibnja 2024

Prva dalmatinska nogometna liga

Golijade na Bagatu i u Sv. Filipu i Jakovu

19.09.2023. 19:30

Peto kolo Prve dalmatinske nogometne lige za kadete donijelo je pregršt golova, ali i dva poraza i tek jednu pobjedu zadarskih predstavnika. Zadar je na domaćem terenu na Bagatu u pravoj ljepotici poražen od Splita rezultatom 3:6, Abeceda sporta je s uvjerljivih 6:1 bila bolja od Neretve, dok je Dalmatinac iz Crnoga tijesno poražen na gostovanju u Vranjicu kod Omladinca.

Zanimljiv nogometni »set«

Gledatelji okršaja Zadra i Splita svjedočili su festivalu nogometa s čak devet zgoditaka. Rani gol Nike Devića-Obradovića doveo je domaćine u vodstvo, no prednost Zadra je kratko trajala jer je Marino Bilušić već u 12. minuti vratio stvari na početak. Dević-Obradović je svojim drugim pogotkom ponovno nagnuo jezičac na vagi na stranu domaće momčadi, ali odgovor Splićana je bio ekspresan i stigao je preko Lovre Banovića i Paula Batinića koji su golovima u 33. i 42. minuti donijeli preokret. Zanimljivo prvo poluvrijeme zaključio je Bruno Gulan, realiziravši udarac s 11 metara za 3:3 uoči odlaska u svlačionice. Nastavak susreta je donio još tri gola, ali sva tri u mreži domaćih vratara. Batinić je svojim drugim golom u 65. minuti vratio Splićane u prednost, da bi Marko Papić i Duje Polić u završnici utakmice potvrdili pobjedu svoje momčadi.

ZADAR       3

SPLIT       6

ZADAR – Stadion Bagat. Suci: Josip Katuša (Donje Raštane), Ante Žilić (Škabrnja) i Petar Mijić (Rodaljice).

STRIJELCI: 1:0 Niko Dević-Obradović (3’), 1:1 Marino Bilušić (12’), 2:1 Niko Dević-Obradović (20’), 2:2 Lovre Banović (33’), 2:3 Paulo Batinić (42’), 3:3 Bruno Gulan (45’ – 11 m), 3:4 Paulo Batinić (65’), 3:5 Marko Papić (74’), 3:6 Duje Polić (83’).

ZADAR: D. Brkljača (od 67. Veršić), Šokota, Gulan, Milačić, L. Brkljača (od 75. Surać), Kramarić (od 46. Valerija), Strika, Vujaković (od 67. Pavić), Dević-Obradović (od 59. Gusar), Bobić (od 75. Karić), Gojanović. Trener: Frane Potočnjak.

SPLIT: Akrap, Bilušić, Borzić, Pletikosić, Plenković, Polić, Papić, Batinić, Žure, Banović, Perić. Trener: Goran Njegić.

Abeceda uvjerljiva

Gledatelji su šest zgoditaka u mreži poraženog sastava mogli vidjeti i u okršaju Abecede sporta i Neretve koji je uvjerljivo pripao igračima Jure Perkovića. Karlo Lučić i Zvonimir Pleslić su golovima u 14. i 23. minuti doveli svoju momčad u vodstvo, da bi Krešo Granić pet minuta prije odlaska na veliki odmor smanjio na 2:1. Donijelo je to nadu gostima da u nastavku mogu pružiti bolji otpor, no ona je bila kratkoga vijeka jer je Pleslić svojim drugim zgoditkom u 53. brzo vratio »Učenike« natrag na ugodnu razdaljinu, da bi do kraja precizni bili i Roko Ivčević te Niko Predovan, koji su uz novi gol Lučića postavili konačnih 6:1.

ABECEDA S.       6

NERETVA       1

SV FILIP I JAKOV – Igralište Nove zore. Suci: Matej Zubčić (Pridraga), Ivan Zdrilić (Poličnik) i Josip Budan (Podgradina).

STRIJELCI: 1:0 Karlo Lučić (14’), 2:0 Zvonimir Pleslić (23’), 2:1 Krešo Granić (40’), 3:1 Zvonimir Pleslić (53’), 4:1 Roko Ivčević (65’), 5:1 Karlo Lučić (75’), 6:1 Niko Predovan (85’).

ABECEDA S.: Hećimović (od 81. Baraba), Kardum, Vrkić (od 71. Čulina), Šakić, Mikulić (od 81. Buljat), Ivoš (od 78. Trošelj), Marasović, Ivčević, Lučić (od 81. Predovan), Pleslić (od 81. Memqaj), Šakić (od 78. Olić). Trener: Jure Perković.

NERETVA: Vidojević, Bebić, Maslać (od 72. Jurica), Volarević, Dominiković (od 76. Čupić), Granić, Vučković, Družijanić (od 72. Mateljak), Majstorović, Pejičić (od 57. Proleta), Batinović (od 57. Martinović). Trener: Marino Komazin.

Dobar otpor u Vranjicu

Kadeti Dalmatinca su na gostovanju u Vranjicu upisali i četvrti poraz u sezoni. Unatoč dobrom otporu, bolji od igrača Mile Vulića bio je domaći Omladinac koji je slavio rezultatom 2:1. Ante Knezović je golom u smiraj prvog poluvremena doveo svoju momčad u vodstvo, da bi Josip Beriša nakon deset minuta igre u nastavku poduplao prednost domaćeg sastava. Nadu u povoljan rezultat momčadi iz Crnoga donio je Lorenzo Burčul pogotkom u 59. minuti, no do kraja susreta mreže se više nisu tresle te su dva boda ostala na domaćem terenu.

OMLADINAC 2

DALMATINAC 1

VRANJIC – Igralište SC Kava. Suci: Damir Jokić (Dicmo), Marin Barić (Solin) i Bernard Kasalo (Kaštel Stari).

STRIJELCI: 1:0 Ante Knezović (38’), 2:0 Josip Beriša (55’), 2:1 Lorenzo Burčul (59’).

OMLADINAC: Tomić, Bralić (od 82. Kovač), Veić, Matakovac, Lijić, Beriša, Matković, Knezović, Lovrinović, Mamić (od 46. Vranješ), Grepo. Trener: Mladen Kalinić.

DALMATINAC: Buljat, Džaferagić, Grabovac (od 84. Pernjak), Jurjević (od 60. Radan), Ožaković, Krešić, Mikulić (od 60. Fabijanić), Lonić (od 60. Gligora), Burčul (od 84. Vidaić), Oštarić (od 84. Ražov), Bačić (od 46. Terkeš). Trener: Mile Vulić.