1. Dalmatinska liga mladih

Split čak četiri puta nadigrao mlade Zadrane

Autor: Juraj Vunjak

26.03.2024. 15:15

Mlađi pioniri Zadra su na Parku Mladeži poraženi od Splita 1:0. Jedini pogodak za Splićane došao je iz kaznenog udarca iz kojeg je Lapenda bio precizan. Zadrani su na drugom mjestu s osam bodova manje od vodećeg Hajduka. Arbanasi su na Višnjiku uvjerljivo slavili protiv Omladinca s 5:1. Među strijelce arbanaškog kluba upisali su se Mikšić, Kvartuč i Ostojić, dok je Gladović dva puta svladao protivničkog vratara. Mlađi pioniri Arbanasa su na petom mjestu. Susret između Zmaja i Abecede sporta okončan je bez pogodaka nakon kojeg su Zadrani na osmom mjestu tablice.

Pioniri Zadra pak su od trećeplasiranog Splita poraženi 2:0. Pogotke za splitsku momčad postigli su Gracin u devetoj te Šaran u 17. minuti. Zadar se nakon ovog poraza nalazi na 15. mjestu natjecanja s 15 bodova, koliko ima i Župa dubrovačka. Arbanasi su na Stanovima porazili Omladinac iz Vranjica rezultatom 2:1. U strijelce arbanaške momčadi upisali su se Mamić i Perinović, dok je pogodak za klub iz Vranjica postigao Lemo. Utakmica između Abecede sporta i Zmaja u Makarskoj završila je neriješenim rezultatom 1:1. Domaćini su poveli u 14. minuti pogotkom Bilića. Rezultat je gotovo 50 minuta ostao nepromijenjen, no u 62. minuti Zekanović zabija za 1:1.

U kategoriji kadeta momčadi iz Zadra i okolice upisale su samo poraze. Splićani su nadigrali Zadrane s 2:1. Držali su Zadrani bod do 74. minute kada Pauk, koji je kao džoker sa splitske klupe ušao samo dvije minute ranije, zabija za pobjedu svoje momčadi. Omladinac je srušio Dalmatinca u Crnom u posljednjih 16 minuta. Zabili su igrači iz Vranjica u 74. i 80. minuti, dok je Neretva deset minuta do kraja »otela« bodove Abecedi sporta (1:0).

Kad je riječ o juniorima Dalmatinac je u Crnom s 2:0 svladao Omladinac iz Vranjica te izveo veliko iznenađenje. Ročak i Perić zabili su u 42. i 55. minuti. S ova tri boda, Dalmatinac je nakon 19 utakmica došao na dvoznamenkasti broj bodova, no teško je za vjerovati da se mogu podići na ljestvici. Pobjedu su ostvarili i juniori Abecede sporta te zadržali četvrto mjesto. Oni su gostovali u Metkoviću kod Neretve i bilo je teže nego što se očekivalo. Sva tri gola »pala« su u prve 22 minute, a rezultatsku točku na »i« postavio je Surać. Juniori Zadra izgubili su na gostovanju kod drugoplasiranog Splita 3:1. Balić je zabio za vodstvo domaćina u 15. minuti, a samo minutu kasnije Miletić je izjednačio. Ipak, u drugom poluvremenu Splićani su potvrdili status favorita.

Mlađi pioniri, 23. kolo

SPLIT 1

ZADAR 0

SPLIT – Park Mladeži. Sudac: Ante Kosor. Strijelci: 1:0 Lapenda (32’).

SPLIT: Goreta, Barišić, Rajčić, Vučemilo, Čolić, Lapenda, Milardović, Mamić, Ravlić, Marin, Bašić (Vuletić, Žilić, Čugura, Jovanović-Marušić, Guić, Vučica). Trener: Vlado Babić.

ZADAR: Zovak, Sorić, Karamović, Ljutić, Smolić, Glavić, Marinović, Jurjević, Čurjurić, Bodulić, Lozić (Varzić, Vinketa, Zovak, Vedrić, Bukvić). Trener: Marin Pedić.

ARBANASI 5

OMLADINAC 1

ZADAR – ŠC Višnjik. Sudac: Damir Kraljević. Strijelci: 1:0 Mikšić (4’), 2:0 Kvartuč (11’), 2:1 Marković (30+1’), 3:1 Gladović (43’), 4:1 Gladović (44’), 5:1 Ostojić (45’).

ARBANASI: Palameta, Vuković, Džaja, Laća, Veršić, Aunedi, Vedrić, Rogić, Kvartuč, Mikšić, Gladović (Čulina, Lela, Pavić, Borović, Lemezina, Matošević, Ostojić).

OMLADINAC VRANJIC: Đolonga, Marinović, Šundov, Škrabić, Cipci, Grbavac, Božić, Marković, Ercegović, Armanda, Jolić (Prosperić, Vuletić, Bogdan, Jelavić, Bralić).

ZMAJ 0

ABECEDA SPORTA 0

MAKARSKA – Sportski centar Makarska. Sudac: Toni Hajduk.

ZMAJ: Roso, Grbavac, Jakir, Nemčić, Radojković, Mirosavljević, Jurlina, Šošić, Andrić, Andrijašević, Grubišić (Brkulj, Vitlić, Ožić-Bašić, Puljić, Radić, Beriša, Ramljak). Trener: Darko Vlatković

ABECEDA SPORTA: Jurjević, Mikulić, Bušić, Nimac,Pavičić, Ivčević, Vrkić, Vulelija, Škara, Vrkić, Surjan (Bljaić, Blaslov, Baričić, Tepša, Mrva). Trener: Jure Perković.

Pioniri, 23. kolo

SPLIT       2

ZADAR       0

SPLIT – Park Mladeži. Sudac: Josip Zec. Pomoćnici: A. Kosor, B. Kasalo. Strijelci: 1:0 Gracin (9’), 2:0 Šaran (17’).

SPLIT: Sopta (od 69’ Paušić), Marović (od 60’ Vučetić), Gracin, Gruica (od 60’ Babaja), Čolak (od 45’ Šimundić), Ujević (od 45’ Boljat), Lušina, Radošević, Vekić (od 36’ Galinović), Šaran, Ljubetić (od 50’ Tomić). Trener: Leo Jakovčević.

ZADAR: Barbača, Batur, Pleslić, Kazija, Matak (od 55’ Juričin), Čulina (od 52’ Lukačić), Barešić, Jurjević (od 45’ Banić), Žilić, Surać, Aleta. Trener: Ante Strinić.

ARBANASI       2

OMLADINAC       1

ZADAR – Stanovi. Sudac: Ante Žilić. Pomoćnici: D. Kraljević, P. Mijić. Strijelci: 1:0 Mamić (6’), 2:0 Perinović (33’), 2:1 Lemo (39’).

ARBANASI: Jurišić (od 36’ Jurjević), Radić, Galešić, Tomašković, Perović, Mamić, Ročak (od 47’ Pedišić), Vrkić (od 62’ Bugarija), Perinović (od 62’ Ostojić), Živković, Božić (od 13’ Mataija). Trener: Marijan Maruna.

OMLADINAC VRANJIC: Stančić, Lucić (od 36’ Bušić), Beriša (od 54’ Kokal), Županović, Blažević, Zekić (od 54’ Krivić), Lemo (od 64’ Zovko), Žigo (od 64’ Bilić), Urban (od 45’ Radnić), Mišević, Brstilo (od 64’ Elez). Trener: Ivan Grgić.

ZMAJ       1

ABECEDA SPORTA       1

MAKARSKA – Sportski centar Makarska. Sudac: Dinko Kukulj. Pomoćnici: J. Matoš, T. Hajduk. Strijelci: 1:0 Bilić (14’), 1:1 Zekanović (62’).

ZMAJ: Glučina, Vranješ, Ramljak (od 51’ Šulenta), Alač, Pralas, Andrić (od 51’ Fiamin), Bilić (od 51’ Filipović), Lovreta-Ujević (od 70’ Jović), Vidaković, Agić (od 70’ Prgomet), Legin (od 70’ Anđelić). Trener: Ivan Carević.

ABECEDA SPORTA: Milošević, Sikirić, Lepur (od 36’ Maruna), Perković, Fabijan, Marelić, Škara (od 58’ Meštrović), Šare (od 58’ Katić), Veselić (od 70’ Kapitanović), Pašeta (od 64’ Lacman), Zekanović. Trener: Nino Novaković.

Kadeti, 20.kolo

ZADAR       1

SPLIT – Park Mladeži. Sudac: Luka Milin. Strijelci: 0:1 Budanović (14’), 1.1 Borzić (37’), 2:1 Pauk (74’).

SPLIT: Smilović, Pletikosić, Plenković, Stjepić (od 72’ Pauk), Bilušić (od 86’ Marasović), Cvitković (od 86’ Perić), Žure, Banović (od 86’ Vidan), Batinić (od 72’ Juzbašić), Pirija, Borzić. Trener: Goran Njegić.

ZADAR: Brkljača (od 46’ Veršić), Segarić, Šokota, Gulan (od 83’ Gusar), Bobić, Gojanović (od 58’ Valerija), Pavić, Strika (od 83’ Surać), Čirjak, Budanović, Prižmić. Trener: Frane Potočnjak.

DALMATINAC       0

OMLADINAC       2

CRNO – Igralište Stanko Baričević-Šole. Sudac: Josip Katuša. Strijelci: 0:1 Beriša (76’), 0:2 Lovrinčević (80’).

DALMATINAC: Buljat, Džaferagić, Grabovac (od 86’ Mandela-Ghofrani), Jurjević, Ožaković, Oštarić (od 81’ Ražov), Kresić, Bačić (od 74’ Terkeš), Lonić, Mikulić (od 86’ Morić), Burčul (od 81’ Škunca). Trener: Mario Prpić.

OMLADINAC VRANJIC: M. Jurić, Vranješ (od 82’ Ercegović), Veić, Kovač, R. Jurić (od 73’ Vukušić), Matkovac, Lijić, Beriša (od 82’ Šermet), Knezović, Lovrinčević, Grepo. Trener: Vinko Marača.

NERETVA       1

ABECEDA SPORTA       0

METKOVIĆ – Iza Vage. Sudac: Zdravko Kuran. Strijelac: 1:0 Bujak (80’).

NERETVA: Vidojević, Mihaljević, Volarević, Dominiković, Granić, Bujak, Družijanić, Martinović (od 46’ Majstorović), Pejičić, Kulaš (od 55’ Proleta), Vidović (od 90+2’ Mateljak). Trener: Marino Komazin.

ABECEDA SPORTA: Šarić, Župan, Kardum, P. Šakić, Mikulić, Ivoš, T. Šakić (od 63’ Olić), Ivčević, Lučić, Marasović, Trošelj (od 75’ Vrkić). Trener: Ivan Zubčić.

Juniori, 20. kolo

SPLIT       3

SPLIT – Park Mladeži. Sudac: Nikola Večernik. Strijelci: 1:0 Balić (15’), 1:1 Miletić (16’), 2:1 Jurenić (50’), 3:1 Paškov (71’).

SPLIT: Zagorac (od 46’ Kolovrat), Prelesnik, Vrdoljak, Perković (od 81’ Bašić), Radović Duspara (od 46’ Matas), Martinović, Ukaj (od 64’ Biliškov) Zubanović (do 46’ Jurenić). Trener: Domagoj Boban.

ZADAR: Rakić, Crnjak, Letunić, Ricov, Radman, Miletić, Bezer, Galić, Vicković (do 79’ Marić), Bilić, Bilaver. Trener: Jure Čulina.

DALMATINAC       2

OMLADINAC       0

CRNO – Igralište Stanko Baričević-Šole. Sudac: Ivan Zdrilić. Strijelci: 1:0 Ročak (42’), 2:0 Perić (55’).

DALMATINAC: Babić, Jović, Jelenković, Radaš, Džapo, Jurjević, Perić, Delija, Uzelac (od 54’ Lulić), Ročak, Surać (od 79’ Ivčić). Trener: Mario Grgurović.

OMLADINAC VRANJIC: Marasović, Gotovac, Livaja, Tomičić, Topić (od 64’ Merćep), Jurić (od 46’ Grubišić), Pejić, Buzov, Grgić, Jurić-Marinić, Perić.

ABECEDA SPORTA       2

METKOVIĆ – Igralište Iza Vage. Sudac: Mišo Krešić. Strijelci: 0:1 Klanac (11’), 1:1 Bujak (16’), 1:2 Surać (22’).

NERETVA: Popović, Andačić, Odak, Gašić (od 81’ Osmić), Jurković (od 87’ Marević), Bujak, Ereš, Raič (od 46’ Medjeović), Blažević, Ljubičić, Mikulić (od 56’ Galov). Trener: Marko Dragobratović.

ABECEDA SPORTA: Jurki (od 83’ Rak), Pavlović (od 46’ Matak),Pavičić, Crnjak, Memedović, Žilić, Dunatov (od 69’ Pleslić), Buljat, Surać, Škara, Klanac. Trener: Božidar Miletić.