Nedjelja, 28. travnja 2024

8 C°

POBJEDA

TRIJUMF MOMČADI SA STANOVA! Zadar uvjerljiv i u Opuzenu za ostanak na prvom mjestu

24.03.2024. 19:02

Nogometaši Zadra i Zagore nastavili su utrku za prvaka Treće NL jug. Ova dva sastava su u odličnoj formi, što su potvrdili i u 20. kolu. Momčad sa Stanova danas je s 4:1 slavila na gostovanju kod Neretvanca i vratila se vrh ljestvice, na kojem su “prenoćili” Unešićani koji su u subotu na domaćem terenu s 3:0 pobijedili Zmaj iz Makarske.

Razlika je tako i dalje tri boda, Zadar ima 47, a Zagora 44 boda. Utakmica u Opuzenu odigrana je po jakoj kiši, što je, dakako, potpuno otežalo, uvjete za igru. Zadar se i u takvim okolnostima dobro snašao i u 32. minute poveo preko ovog proljeća vrlo raspoloženog Bruna Grgića. Pet minuta kasnije izjednačili su domaćini, a strijelac je bio Dorian Medić. U drugom poluvremenu Zadrani su potpuno pritisnuli domaćine i u 49. minute preko Anđela Korića vratili vodstvo. Prošlo je desetak minuta kada je Danilo Serbinov povisio na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Kristian Jurić u 82. minuti.

Bio je to Jurićev šesti gol u sezoni. Treći poraz zaredom upisao je Primorac dok je Hrvatski vitez drugu utakmicu u nizu završio bez bodova. Posedarci su u derbiju izgubili u Sinju od Junaka, a Biograjce je iznenadio do ovog kola posljednji GOŠK Dubrovnik 1919. Momčad koju je na početku drugog dijela preuzeo Marko Pinčić slavila je Kraljevskom gradu s 1:0 i prvi put se pomaknula sa zadnjeg mjesta. S druge strane, Primorac je nakon Zmaja izgubio od još jedne momčadi sa začelja ljestvice. Hrvatski vitez je peti (33 boda), a Primorac šesti (32).

Rezultati 20. kola: Neretvanac – Zadar 1:4, Primorac – GOŠK Dubrovnik 1919 0:1, Junak – Hrvatski vitez 2:1, Zagora – Zmaj (M) 3:0, GOŠK Kaštela – Omiš 1:0, Sloga – Split 3:2, Neretva – Vodice 2:2, Kamen – Uskok 2:0.

Raspored 21. kola: Zadar – Junak, Hrvatski vitez – Primorac, Kamen – Zagora, Uskok – Neretva, Vodice – Sloga, Split – GOŠK Kaštela, Omiš – Neretvanac, GOŠK Dubrovnik 1919 – Zmaj (M).

NERETVANAC      1
ZADAR      4

OPUZEN – Igralište Podvornica. Sudac: Karlo Marić (Split). Pomoćnici: Ćelić (obojica Split), Kalinić (Veliki Bročanac). Strijelci: 0:1 Grgić (30′), 1:1 Medić (35′), 1:2 Kordić (49′), 1:3 Serbinov (57′), 1:4 Jurić (82′). Žuti kartoni: Šetka (Neretvanac); N. Perić, Jukić Peladić, Djeveljekaj (Zadar).

NERETVANAC: Bačić, Pandža, Gagula, Deak, Batinović (od 87′ Petrović), Zubac (od 60′ Silva Pereira), Popić (od 46′ Krešić), Medić (od 87′ Sesar), A. Perić (od 60′ Boateng), Petriško, Šetka. Trener: Josip Tošić.

ZADAR: Matasović, Kordić, Muić, Iveljić (od 83′ Rončević), Jukić Peladić, Grgić (od 75′ Jurić), Luetić (od 75′ Nakić)(, N. Perić, Gregov, Djeveljekaj, Serbinov (od 69′ Vukanović). Trener: Marin Oršulić.