Europska liga

Feynoordu minimalna prednost pred uzvrat

Autor: A.P.

13.04.2023. 20:23

Nakon uzbuđenja u najjačem klupskom nogometnom natjecanju, Ligi prvaka, na red je stiglo i ono malo slabije natjecanje. U prvom susretu četvrtfinala Europske lige Feynoord je u Nizozemskoj ugostio Romu. U iznimno čvrstoj i tvrdoj utakmici, kao što to i priliči ovoj razini natjecanja, bolje su se snašli domaćini i u konačnici slavili s minimalnih 1:0.

Prvu ozbiljniju priliku režirali su domaćini. Sebastian Szymanski pucao je tik u lijevu vratnicu. Nakon toga Roma je krenula agresivnije prema naprijed i u samoj završnici dočekali su kiks obrane. Mats Wieffer igrao je rukom u svojem kaznenom prostoru, a Lorenzo Pellegrini preuzeo je odgovornost. Njegov udarac s 11 metara završio je na stativi i ostalo je 0:0.  U drugom poluvremenu Feynoord je bio bolji i to im se isplatilo. Idrissi je dodao, a Wieffer poentirao za vodstvo. Do kraja utakmice obje ekipe imale su nekoliko izglednih prilika za pogodak, no najbliže su bili gosti u 63. minuti kada uz veliku dozu sreće lopta nakon odbijanca odsjeda na vratnici.

Uzvratni susret igra se za tjedan dana na Olimpicu.