15 C°

ATP Zadar Open

Nino Serdarušić u finalu parova, Prižmić ispao

24.03.2023. 16:49

U ludoj završnici Nino Serdarušić u paru s Francuzom Guinardom domogao se finala parova na ATP Chellengeru Zadar Open, koji se igra u Petrčanima. Konačnim rezultatom 6:2, 4:6 i 10:8 bili su bolji od francuske kombinacije Arribage/Droguet. U prvom setu hrvatsko – francuska kombinacija dva puta je osvajala servis protivnika, dok svoje nisu ispuštali. U drugom oba para držala su svoj početni udarac do posljednjeg gamea, kada francuski par radi break i odvodi meč u treći set, odnosno u super tie – break. U posljednjem setu prvi su popustili Hrvat i Francuz, izgubivši servis pri rezultatu 3:2 za Francuze. Nakon toga nastaje nevjerojatna serija izgubljenih servisa, što samo dokazuje koliko su ruke drhtale u tom trenutku. Prvo Serdarušić i Guinard uzimaju dva protivnička servisa, da bi odmah sljedeći poen izgubili svoj servis. Svega dva poena nakon ponovno uzimaju protivnički servis, da bi ga ubrzo opet izgubili. Pri rezultatu 8:8 uzimaju protivnicima servis i s prvom meč loptom rješavaju meč u svoju korist. U nedjeljnom finalu očekuje ih srpska kombinacija, Ivan i Matej Sabanov.

Dino Prižmić ispao je od Arthura Cazauxa u četvrtfinalu pojedinačne konkurencije. Francuskom tenisaču, inače 218. igraču s ATP ljestvice, za trijumf bile su potrebne samo 74 minute u kojima je Prižmiću dopustio samo dva gamea. Završilo je 6:1, 6:1 za Francuza, kojeg u polufinalu čeka Talijan Giannessi. Prižmić je u oba seta svoja prva dva servis – gamea gubio, dok je Cazaux lagano osvajao svoje.