Mladi rukometaši

Mocire neosvojiva utvrda i u mlađim uzrastima

05.12.2023. 14:31

Pomalo »mršavi« rukometni vikend u režiji mlađih generacija u Prvoj ligi Jug je iza nas. Posljednje rukometne »bitke« u kalendarskoj 2023. godini odradili su dječaci rukometnih klubova Zadar 1954 i Zadar 2013 u generaciji do 15 godina, kao i djevojke do 17 godine Rukometnog kluba Donat. Jedina razlika bila je uspješnost, mladići su pobijedili sve, dok su Zadranke u oba susreta poražene.

Dominaciju ligom ponovno su pokazali dječaci Matije Merhara s dvije uvjerljive pobjede. Zadrani su prvo preskočili Vodice s 31:13. Po već uobičajenom standardu sve su riješili u prvih pet minuta, nakon kojih je već bilo 7:1. Razlika se samo povećavala, a posebno upečatljiva bila je serija od 9:0, koja je trajala posljednjih pet minuta prvog i prvih pet minuta drugog poluvremena. Drugi susret, protiv Adriatica, bio je jednako lagan za Zadar 2013, no na kraju »samo« plus osam (23:15). Po starom dobrom običaju na početku utakmice postojali su samo Zadrani. U prvih pet minuta bilo je 5:0, a onda je u 15. već bilo 11:1. Smireno i bez ikakve napetosti Zadrani su odigrali do kraja, a gosti iz Šibenika u završnim su minutama povezali šest pogodaka i smanjili razliku. Zadar 2013 tako godinu završava kao neporažena momčad lige.

Dvije pobjede ostvarili su i igrači Mate Valčića. Iako malo manje dominantno u odnosu na Zadar 2013, najvažnije je da se pišu novi bodovi. Zadar 1954, koji je ujedno bio i domaćin, prvo je s 19:12 svladao Adriatic. Puno bolje otvorili su Zadrani i nakon 15 minuta imali plus pet (8:3). Povezali su Šibenčani četiri pogotka nakon toga i kada se činilo da bi moglo biti »gusto« Valčićevi igrači rade seriju 7:1 i rješavaju pitanje pobjednika. Drugi susret protiv Vodica bio je slična priča, koja je na kraju završila s plus četiri Zadra (19:15). Tijesno je sve izgledalo do same završnice prvog dijela kada kreće 7:1 serija Zadra kojom odlaze na šest pogodaka prednost (14:8) i do kraja mirno kontroliraju susret.

Rukometašice Donata morale iz Makarske su otišle pognutih glava. Prvo su u tijesnoj utakmici izgubile od Metkovki s 31:26. Imale su Donatice sjajan početak, nakon 12 minuta vodile su 8:3, no tada su posustale. Suparnice su se brzo vratile u susret i u završnici prvog dijela povezale četiri pogotka te povele tri razlike (15:12). Uspjele su uz bolje i lošije periode tijekom utakmice Zadranke držati minus tri do posljednjih sedam minuta, kada igračice Metkovića rade 3:0 seriju i prelamaju susret. Protiv najjače ekipe lige, Dalmatinke, nije išlo. Neizvjesnost je trajala prvih 13 minuta kada su Donatice držale rezultatski priključak, no tada su cure iz Ploča počele »mljeti«. Ključno razdoblje bilo je početkom drugog dijela kada su Pločanke napravile 10:1 seriju i nakon toga odvele susret u »mirnu luku«.

U-15, m

Vodice – Zadar 2013 13:31 (8:19). Za Zadar 2013 su nastupili: Šare, Milovac, Vrkić 1, Miočić 2, Parić 3, Šegarić 1, Sudinja 5, Čoban 3, Lušić 7, Škifić 2, Lukić, Antišin 4, L. Duvnjak 2, B. Duvnjak, Rogić 1, Brtan. Trener: Matija Merhar.

Zadar 2013 – Adriatic 23:15 (14:3). Šare 1, Milovac 2, Vrkić 2, Miočić 5, Parić, Šegarić, Sudinja, Čoban, Lušić, Škifić 2, Lukić 1, Antišin 6, L. Duvnjak 3, B. Duvnjak, Rogić 1, Brtan.

Adriatic – Zadar 1954 12:19 (6:9). Za Zadar 1954 su nastupili: Dorontić, Ivanac, Pešut 1, Grgić 1, Schmitke 1, Ćoza 4, Zupčić 1, Vrkić, Romić 2, Profaca 4, Medanić, Samaržija, Librenjak 1, Vidaić 1, Reljić, Skočić 3. Trener: Mate Valčić.

Zadar 1954 – Vodice 19:15 (9:7). Dorontić, Ivanac, Pešut, Grgić 6, Ćoza 1, Zupčić 1, Romić, Profaca 5, Medanić, Librenjak 3, Vidaić, Reljić, Skočić 2, Jokić 1, Ivković, Buterin.

U-17, ž

Donat – Metković 26:31 (14:15). Za Donat su nastupile: Faričić, Kadija, Banić, A. Knežević 7, E. Knežević 1, Baričević 5, Krizmanić, Kozulić 3, Relota 2, Gulan 4, Šajkić, Tabak 4. Trenerica: Tatijana Tabak.

Dalmatinka – Donat 29.17 (16:10). Faričić, Kadija, Banić, A. Knežević, E. Knežević, Baričević 7, Krizmanić, Kozulić 2, Relota 3, Gulan 4, Šajkić, Tabak 1.