Subota, 18. svibnja 2024

25 C°

Kvalifikacije za EURO

Kane srušio Italiju za odlazak Engleske na EURO, bivši igrač Rijeke donio Sloveniji važnu pobjedu

Autor: Portal Novilist.hr

17.10.2023. 23:24

Srbija i Slovenija nadomak su direktnog plasmana na EURO...

RIJEKA Nogometaši Srbije i Slovenije stigli su na korak od direktnog plasmana na EURO. Srbija je na domaćem terenu pobijedila Crnu Goru 3:1, dok je Slovenija u gostima nadigrala Sjevernu Irsku 1:0.

Povela je Srbija već u devetoj minuti krasnim golom Aleksandra Mitrovića, ali Stevan Jovetić poravnao je u 36. minuti silovitim udarcem poslije kontre. Za slavlje srpske vrste prvo je Mitrović u 73. minuti zabio, a onda je četiri minute kasnije uzvratio asistenciju Tadiću, koji je preciznim udarcem s 20-ak metara postavio konačnih 3:1.

Srbija će do kraja kvalifikacija odigrati još samo susret s Bugarskom u kojem joj je dovoljan bod.

Slovenija je u Sjevernoj Irskoj slavila pogotkom bivšeg igrača Rijeke Adama Gnezda Čerina već u petoj minuti iz slobodnog udarca.

Engleska je na Wembleyju pobijedila Italiju s 3:0 i postala je tako deveta reprezentacija koja je izborila EURO 2024.

Kane je zabio dva gola, Rashford dodao još jednog, dok je za Talijane poentirao Scamacca. Talijani su poveli, no uslijedio je brzi preokret Engleske.