18 C°

SJAJAN NASTUP

Fantastična nogometna predstava! Zadar se uvjerljivom pobjedom vratio na vrh

14.10.2023. 18:06

Uvjerljivom domaćom pobjedom protiv GOŠK Dubrovnika 1919 nogometaši Zadra ponovno su preuzeli prvo mjesto Treće NL Jug. Završilo je 5:0 za momčad sa Stanova, za koju su se u strijelce upisali Krešimir Luetić (24′, 29′,), Marko Žulj (10′), Domagoj Muić (79′), Ante Vukadinović (85′).

Primorac je odigrao 1:1 u gostima kod Splita, i upisao već osmu utakmicu bez poraza. Poveli su domaćini u 40. minuti, kada se u strijelce upisao Josip Balić, a za Biograjce je izjednačio Aliyu Okechukwu u 68. minuti. Bod iz Parka mladeži momčadi Dragana Blatnjaka nije bio dovoljan za zadržavanje barjaka, koji je u njihovim rukama bio od prošlog kola.
Hrvatski vitez i Zagora u derbiju su odigrali 0:0 i ostali bodovno izjednačeni, s time da ih je dostigao Omiš, koji također ima 17 bodova. Posedarci i dalje ne znaju za poraz, ove sezone imaju četiri pobjede i pet remija.

Rezultati 9. kolo: Hrvatski vitez – Zagora 0:0, Zadar – GOŠK-Dubrovnik 1919 5:0, Split – Primorac 1:1, Omiš – Zmaj 3:1, Vodice – Junak 0:2, Uskok – Neretvanac 1:1, Kamen – GOŠK Kaštela 0:4, Neretva – Sloga 1:1.
Redoslijed: 1. Zadar 19, 2. Primorac 18, 3. Hrvatski vitez 17, 4. Zagora 17, 5. Omiš 17 bodova…
Raspored 10. kola: Hrvatski vitez – Zadar, Primorac – Vodice, Zagora – Sloga, GOŠK Kaštela – Neretva, Neretvanac – Kamen, Junak – Uskok, Zmaj – Split, GOŠK-Dubrovnik 1919 – Omiš,