Četvrtak, 28. ožujka 2024

14 C°

NBA liga

Denver napravio pola posla u prvom krugu doigravanja, Jokić i Murray predvodili pobjednike

20.04.2023. 08:43

Na poluvremenu je Denver vodio 64-49, ali je cjelokupni minus Minnesota izbrisala u trećoj dionici kada je i povela. No, Murray i Jokić su opet Denver predvodili u posljednjoj četvrtini za drugo slavlje u seriji.

DENVER Košarkaši Denvera su poveli 2-0 protiv Minnesote u seriji prvog kruga doigravanja Zapadne konferencije NBA lige, ovom prilikom su slavili na domaćem terenu 122-113.

Put prema drugoj pobjedi, odnosno polovici ukupnog posla jer dalje prolazi momčad koja prva ostvari četiri pobjede, Denver je jednim dijelom prokrčio već u prvoj četvrtini. Uvodnih 12 minuta je završilo uz 31-22 Denvera, a razlika je nastavili rasti tijekom utakmice.

Jamal Murray je postigao 40 poena uz pet asistencija, dok je Nikola Jokić ubacio 27 koševa, a ostvario je i po devet skokova i dodavanja. Sjajnu je večer na drugoj strani imao Anthony Edwards koji je postigao 41 poen, ali i to je Minnesoti bilo premalo za pobjedu. Karl Anthony-Towns je dodao samo 10 uz 12 skokova.