Subota, 11. svibnja 2024

Superlia i Prva liga

"Čisti" porazi odbojkaša i odbojkašica

06.02.2024. 14:47

U 13. kolu Superlige odbojkaša Zadar je ugostio Varaždin, i to u dvorani Katoličke osnovne škole Ivo Mašina, budući da je Višnjik bio zauzet. Novi domaći teren nije donio ništa novoga kad je riječ o igri »plavo-bijelih«, koji su upisali 13. poraz u sezoni u kojoj se samo čeka kraj. Rezultatska agonija traje od prvog kola i mladim zadarskim igračima nije lako broditi natjecanjem u kojem teško mogu osvojiti set (do sada su ih skupili četiri), a da ne govorimo poneki bod. Standardno dobar učinak u redovima Varaždina imao je Tomislav Mišlov, nekadašnji Zadranin, koji je bio član mladih nacionalnih selekcija. Sutra u 7. kolu Zadrane očekuje gostovanje kod Medicinara Trnje.

ZADAR – C. VARAŽDIN 0:3

ZADAR – Dvorana KOŠ Ivo Mašina. Suci: Sanda Žaja, Joško Perajica.

ZADAR: Panjol Tuflija 1, Pernjak 5, Jurlin 4, Lovrinović 1, J. Mamić 5, Šoše 6, Buljat 9, Aleksić Merdić 2, Marčina 7, Baričević 1, Mičić, N. Jurjević (L), Taraš, L. Jurjević 2. Trener: Marin Masnić.

CRATIS VARAŽDIN: Šomođi 9, Horvat 2, Mezak 2, R. Mamić (L), Kucljak 1, Mandura 12, Čilaš 1, Ivić (L), Dautbašić 10, Stojić 12, Mišlov 12, Senčar 6. Trener: Ivica Đolonga.

Setovi: 19:25, 13:25, 15:25.

Odbojkašice Zadra su kod vodećeg Dubrovnika u 13. kolu Prve lige odradile posao i upisale 13. poraz u sezoni. Mala nada pojavila se u drugom setu, u kojem je ekipa s Višnjika povela 10:4. Domaće su potom brzo preokrenule rezultat, Zadranke se zatim približile na minus jedan (19:18), ali svaka nada nestala je u završnim poenima. Treći set je donio potpunu dominaciju Dubrovnika, za koji nastupa i Laura Gnjatović, do prošle sezone članica Zadra. Ekipa s juga Hrvatske ima maksimalnih 26 bodova i najboljem je putu vratiti se u Superligu. U 14. kolu Zadar očekuje još jedno gostovanje, ovaj put kod Pule.

DUBROVNIK – ZADAR 3:0

DUBROVNIK – SD Gospino polje. Suci: Mate Lučić, Ante Penga.

DUBROVNIK: Obradović, Dežulović 17, Butigan, Mrakić, Karač 5, Vuletić, Prkačin (L), Vukas 5, Kristić (L), Buzolić 13, Đukić 5, Gnjatović 11, Stipanović 1, Maslać 2. Trener: Leonard Barić.

ZADAR: Henjak, Nimac 7, Longin 1, Kero 13, Budanović 6, Jurič 1, Mijić (L), Pelaić 3, Baričević 1, Volpi Kobal (L), Hromin, Krnčević. Trener: Domeniko Kresoja.

Setovi: 25:14, 25:22, 25:6.