10 C°

Dobra forma

Budimir ponovo donio pobjedu Osasuni, ovo mu je 11. pogodak u sezoni

10.02.2024. 19:10

Osasuna je prekinula niz od dva poraza i osmom ovosezonskom pobjedom došla do 29 bodova te skočila na 11. mjesto

SAN SEBASTIAN Hrvatski reprezentativac Ante Budimir svojim je 11. pogotkom u ovoj sezoni španjolskog prvenstva donio novu pobjedu svojoj Osasuni koja je s 1-0 slavila na gostovanju kod Real Sociedada.

Gol vrijedan tri boda visoki hrvatski napadač je postigao u 49. minuti na sebi svojstven način, nadvisivši sve domaće obrambene igrače. Udarac iz kuta izveo je Jon Moncayola, a Budimir je s pet metara elegantno preusmjerio loptu u lijevi donji kut pokraj nemoćnog vratara Alejandra Remira.

Hrvatski reprezentativac je igrao do 73. minute.

Osasuna je prekinula niz od dva poraza i osmom ovosezonskom pobjedom došla do 29 bodova te skočila na 11. mjesto. Real Sociedad je treću utakmicu zaredom ostao bez pobjede, a s 37 bodova baskijska momčad drži sedmu poziciju.

Nogometaši Alavesa i Villarreala odigrali su 1-1 u prvoj utakmici subotnjeg programa. Samuel Omorodion je u 25. minuti doveo domaću momčad u vodstvo, a za Villarreal je izjednačujući pogodak postigao Jorge Cuenca.