Subota, 27. travnja 2024

17 C°

Engleska

VIDEO Pogledajte Haalandove povijesne golove za novu pobjedu Cityja. Gvardiol na klupi, Kovačić na tribini

10.02.2024. 16:04

MANCHESTER Nogometaši Manchester Cityja preuzeli su čelo ljestvice engleskog prvenstva 2-0 (0-0) domaćom pobjedom protiv Evertona u prvom susretu 24. kola Premier lige.

Oba pogotka na utakmici postigao je Erling Haaland, u 71. minuti, odnosno 85. minuti. Inače, tim pogocima Haaland se upisao u povijest kao prvi igrač u engleskoj Premier ligi koji je zabio 50 golova u 50 utakmica koje je započeo.

City je do novih bodova stigao unatoč bezidejnoj igri, prvi udarac u okvir gola uputio je u 71. minuti i to je odmah bio i pogodak kada se Haaland najbolje snašao u gužvi nakon udarca iz kuta. Norvežanin je konačni rezultat postavio iz protunapada.

Joško Gvardiol ostao je na klupi Cityja kod kojega Mateo Kovačić nije konkurirao za nastup.

City je sada na vrhu ljestvice sa 52 boda, jedan manje ima drugi Liverpool, a tri manje treći Arsenal.

Everton je ostao u zoni ispadanja, 18. sa 19 bodova, jednim manje od 17. Luton Towna, a dva manje od 16. Nottingham Foresta.