15 C°

2.HRL-Jug

Biograjci srušili vodeću momčad lige

16.04.2024. 09:25

Gotovo je prvenstvo kad Biograjci kažu da je gotovo. Potpunu neizvjesnost u ionako vrlo izjednačenu 2.HRL-Jug unijeli su rukometaši Biograda domaćom pobjedom nad Opuzenom 31:27, nakon kojeg mogu lagano udarati »glavom o zid« zbog potopa u Solinu krajem veljače, ili gubitka jednog boda u 1. kolu kod Metkovića. Da se to nije dogodilo bodovi protiv Opuzena vrijedili bi s »kamatama«. Ovako…

Odlično su domaćini počeli, te su poveli 4:1, na što su gosti odgovorili s četiri uzastopna pogotka. Uspjeli su još i u završnici poluvremena povezati tri gola gosti iz Opuzena te na predah otići s tri razlike (11:14). Poništeno je to odmah na početku drugog dijela kada je Markić zabio dva, a Mitar jedan gol. Razmjenjivali su međusobno teške udarce do posljednje četiri minute kada prvo dva krošea zadaje Duvnjak, zatim Galešić pogađa aperkat, a Mitar baca Opuzen u »knockdown«. Unatoč jako dobroj napadačkoj predstavi, ponajviše Markića sa sedam i Ivana Milovca s pet pogodaka, ogroman teret za dolazak do dva boda iznijeli su vratari Borna Torbarina i Ante Kapitanović. Torbarina, koji je 2006. godište, upisao je pet obrana kroz prvo poluvrijeme, a Kapitanović njih osam u drugom. Bile su to »teške« obrane, koje obično imaju dvostruki značaj. U sljedećem kolu Biograjci idu ponovno na megdan prvoj momčadi lige, Vodicama.

BIOGRAD       31 (11)

OPUZEN       27 (14)

BIOGRAD NA MORU – SŠD. Suci: Ante Mikelić (Solin) i Petar Parađina (Marina).

BIOGRAD: B. Jeličić 1, I. Milovac 5, Mitar 3, Troskot, Duvnjak 2, Torbarina, Galešić 4, Kapitanović, H. Jeličić 3, R. Milovac 1, Deković, Kazija, Zorica 1, Markić 7 (3), Žepina 4 (1). Trener: Rikardo Baričić.

OPUZEN: Jerković 3, Žuvelek 4, Nikolić 6, Jelavić 4, Bošković 5 (1), Čović, Raguž, Crnčević, Brečić 2, Jarić, Deak 3. Trener: Ante Franić.

Sedmerci: Biograd 4 (4), Opuzen 1(1).

Isključenja: Biograd 12 minuta (Markić 2+2, I. Milovac, Mitar, H. Jeličić, Zorica), Opuzen 6 minuta (Jerković 2+2, Nikolić).

Crveni karton: Deak (32’).