13 C°

1. ŽNL

Bibinjama derbi u Galovcu, Zemuniku osmica u mreži

17.10.2023. 11:10

Baš kako smo i priželjkivali, u šestom kolu Prve ŽNL pravi derbi kola gledali smo na igralištu Milivoj Burčul Lućo u Galovcu. Bio je to susret dvaju prošlosezonskih prvaka, Galovca koji je osvojio 2. ŽNL i Bibinja koji je osvojio 1. ŽNL, a ove sezone radilo se o trećeplasiranoj i četvrtoplasiranoj momčadi s ljestvice. Taktičku partiju pripremili su Alen Vedrić, strateg Galovca i Damir Čačić, trener Bibinja, no nakon 90 minuta kao pobjednik je izašao Čačić. Mateo Bralić zabio je za vodstvo Bibinjaca u 39. minuti s bijele točke, a za osiguranje pobjede zabio je, a tko drugi nego, Nino Jurjević-Adžić u 51. minuti i to već 14. golom u sezoni. Završilo je 2:0 Za Bibinje koje je diglo na drugo mjesto lige dok je Galovac pao na četvrto.

– Uoči početka utakmice održana je minuta šutnje za prerano preminulog prijatelja i velikog navijača Kristiana Burčula, koji nas je nažalost napustio u 29 godini života – objavili su na Facebook stranici Galovca.

Neporaženi

Uspješnu sezonu nastavili su igrači privlačkog Sabunjara koji nakon ovog kola mogu recitirati stihove grupe Laufer »ostao sam sasvim sam«, na vrhu ljestvice. Privlačani su svojim Sabunikama terenu s glatkih 3:0 bili bolji od Abecede, kojoj je to peti poraz zaredom. Dobro se držala momčad iz Zadra u prvom dijelu, no Ivan Škara u 61. i autogol Branimira Škare u 68. minute su ih »pokopali«. Konačnih 3:0 djelo je Roka Kovača u 80. minuti. Pet pobjeda i iznenađujući remi protiv Polače rezime su dosadašnje sezone momčadi Jurice Lonića.

Roko Gambiraža, Abeceda ZDC

Razlog zašto je Sabunjar sam na vrhu leži u »poskliznuću« Dalmatinca na svojem terenu protiv Nove zore. Završilo je 0:0, čime su Crničani, kao i Privlačani, ostali neporažen ove sezone, ali su upisali drugi remi, koji ih je »bacio« na treće mjesto lige. Istim rezultatom završila je i utakmica Velebita i Pakoštana. Taj bod više je naštetio Pakoštancima, nego pomogao Velebitu. Pakoštane su izgubile »korak« za vodećima, dok je Velebit ostao u donjem domu.

Poličanski oktet

Pravu golijadu navijačima su priuštili igrači Dragovoljca koji su u Poličniku s 8:1 ispratili Zemunik. Poveli su domaćini golom Matea Verunice u sedmoj minuti, a gosti su već u 11. izjednačili. Nakon toga krenuo je crno-plavi »uragan«, iako se nakon prvog poluvremena to nije moglo naslutiti jer su domaćini golom Ivana Modrića u 38. minuti došli prednosti i vodili 2:1 na poluvremenu. Na 3:1 i 4:1 povisio je Marko Domagoj Lončar u 49. i 63. minuti, a u posljednjih 15 minuta bila je to prava »tarapana«. U strijelce do kraja susreta još su se upisali Šime Alić i Renato Zdrilić, a drugi puta u listu su se upisali Verunica i Modrić. Unatoč ovom razbijanju i Dragovoljac i Zemunik ostali su na svojim pozicijama u ligi. Škabrnja ‘91 je u susretu donjeg »doma« lige svladala Polaču s minimalnih 1:0, čime se brzo vratila na pobjedničke staze, dok je Polača ostala na svega jednom osvojenom bodu. Na škabrnjskoj klupi debitirao je novi trener Želimir Terkeš.

Hajduk je s 4:1 svladao je Zlatnu luku u Sukošanu. Do 64. minute bilo je 1:1, no »trio fantasiko« Rikardo Malbašić, Leon Čulina i Luka Buljat, donijeli su svojoj momčadi pobjedu vrlo važnu pobjedu u gostima, čime su se u odvojili od dna ljestvice. Zlatna luka je 12. i ostala je na tri boda.

GALOVAC       0

BIBINJE       2

GALOVAC – SC Milivoj Burčul Lućo. Sudac: Matej Čulina. Pomoćnici: Žilić i Čačić. Strijelci: 0:1 Bralić (39’ – 11 m), 0:2 Jurjević-Adžić (51’).

GALOVAC: V. Jovančević, Ninčević, Vukorepa, Šare, Kožul, L. Burčul, Smokrović, Šarić (od 46’ H. Jovančević), R. Burčul (od 81’ Š. Burčul), Kapitanović, Katuša. Trener: Alen Vedrić.

BIBINJE: M. Lisica, Delija, Osmančević, Bugarija, Jurjević-Adžić (od 88. D. Lisica), Bralić, E. Lisica, A. Delija (od 46’ Lukić), Gambiraža, L. L. Lisica. Trener: Damir Čačić.

VELEBIT       0

PAKOŠTANE       0

BENKOVAC – Gradski stadion. Sudac: Josip Barić. Pomoćnici: T. Čulina i Lerga.

VELEBIT: Brkljača, Anić, Šitum (od 70’ Zanić), Matovina (od 60’ Josić Jurjević), Čirjak, Šušak, K. Bačić, Duvnjak, Rašić (od 83’ Guzić), Rosić (od 83’ Petrović), Hasanović (od 60’ Mikulić). Predstavnik kluba: Šime Kardum.

PAKOŠTANE: Rosan, Stojanov, Crnjak, Banđen (od 28’ Lalin – od 74’ Gegollaj), Koceić, L. Kurtov, Šarić, Bačkov, I. Kurtov, Kazija, Lokin. Predstavnik kluba: Tino Juričin.

SABUNJAR       3

ABECEDA ZDC       0

PRIVLAKA – Igralište Sabunike. Sudac: Josip Kević. Pomoćnici: Čačić i Katuša. Strijelci: 1:0 Škara (61’), 2:0 B. Škara (68’ – ag), 3:0 Kovač (80’).

SABUNJAR: Viduka, Lisica (od 81’ Mišolongin), Miletić, Brkić, Glavan, M. Jurlina (od 83’ Lipotica), M. Jurlina (od 46’ Kovač), Bašić (od 61’ Ninčević), Aleksić, Škara, Bugarija. Trener: Jurica Lonić.

ABECEDA ZDC: Rak, Zubak (od 67’ B. Škara), Vicković, Tomić (od 61’ Pleslić), Gagula, Buljat, Marasović, L. Škara, Gambiraža (od 31. Ivčević), Crnjak, Marić. Trener: Stipe Pavičić.

ŠKABRNJA ‘91       1

POLAČA       0

ŠKABRNJA – Igralište Vlačine. Sudac: Luka Župan. Pomoćnici: Čulina i Lerga. Strijelac: 1:0 P. Jurić (32’).

ŠKABRNJA 91: J. Škara, Crnjak, T. Jurić (od 80’ Žilić), P. Jurić (od 75’ F. Bilaver), Vuković, Š. Škara, Baždarić K. Škara, Čirjak (od 60’ I. Bilaver), Knežević, K. Bilaver. Trener: Želimir Terkeš.

POLAČA: Š. Prtenjača, Jurjević, Čirjak (od 46. Karamarko), L. Bobanović, L. Prtenjača, I. Prtenjača, Žilić, Vrankulj, Ražnjević (od 83’ M. Bobanović), J. Čirjak (od 50. Čakarun), Erlić. Trener: Stipe Vulin.

DALMATINAC       0

NOVA ZORA       0

CRNO – Igralište Stanko Baričević Šole. Sudac: Zvonimir Sinovčić. Pomoćnici: Narančić i Bačić.

DALMATINAC: Babić, Jović, Čule, Bulić (od 77’ Zdrilić), Ročak, Marić, Batur, Volpi-Kobal, Dušević, Brzoja, Milin (od 46’ Vulić). Trener: Ivan Grgurović.

NOVA ZORA: Demo, Batur, Pelicarić, Čirjak (od 46’ Milat), Ninčević, Persola, Dražina, Bezinović, Batur, Colić, Miletić. Trener: Josip Lončar.

DRAGOVOLJAC 8

ZEMUNIK       1

POLIČNIK – Igralište Dragovoljca. Sudac: Slaven Čirjak. Pomoćnici: Agičić i Žilić. Strijelci: 1:0 Verunica (7’), 1:1 Lučić (11’), 2:1 Modrić (38’), 3:1 Lončar (49’), 4:1 Lončar (63’), 5:1 Verunica (73’), 6:1 Alič (75’), 7:1 Modrić (82’), 8:1 Zdrilić (87’).

DRAGOVOLJAC: Kovačević, Ružić (od 59’ Šušić), Barić (od 59’ Alić), Prtenjača, Surać, Modrić, Čavrag (od 59’ Zdrilić), Lerga, Lamešić (od 77’ Galić), Lončar, Verunica (od 77’ Lulić). Trener: Elvis Katuša.

ZEMUNIK: Krnčević, Šare, Župan, Marojević, Buljat (od 50’ Dragaš), Lučić, M. Marušić, Jurkin (od 58’ Brkić), Mandić (od 66’ L. Marušić), Jukić, Valentić. Trener: Josip Butić.

ZLATNA LUKA       1

HAJDUK       4

SUKOŠAN – Igralište Dešenj. Sudac: Josip Budan. Pomoćnici: Sinovčić i Zdrilić. Strijelci: 0:1 Srzić (40’), 1:1 Čanković (59’), 1:2 Malbašić (64’), 1:3 Čulina (81’), 1:4 Buljat (84’).

ZLATNA LUKA: Dominović, Labus, Babić, Sentić, Marić (od 70’ J. Sudinja), Orlović, Kevrić (od 46’ Colić), Jakušić (od 46’ Lončar), Čanković (od 79’ Maruna), I. Sudinja, Miočić (od 82’ Pavić). Trener: Šime Ivković.

HAJDUK (P): Karlić, Paleka, T. Baždarić, Gospić (od 46’ Zekan), M. Zubčić, Buljat (od 87’ Kokić), D. Čulina, Viduka (od 46’ Malbašić), M. Baždarić (od 87’ A. Zubčić), Narančić (od 80’ L. Čulina), Srzić. Trener: Marko Moravčić.