ponedjeljak, 17. lipnja 2024

29 C°

Njemačka

Bayer nakon prvenstva osvojio i njemački Kup. Slavio je protiv drugoligaša iako je cijelo poluvrijeme imao igrača manje

26.05.2024. 08:32

BERLIN Bayer Leverkusen osvojio je Njemački DFB kup svladavši u finalu u Berlinu drugoligaša Kaiserslautern s 1-0.

Bayer Leverkusen je postao tek šesti njemački klub s dvostrukom krunom, osvojenim kupom i prvenstvom iste godine.

Pobjednički pogodak Leverkusena postigao je Granit Xhaka u 16. minuti. Iako im je u 44. minuti isključen Odilon Kossounou, igrači Xabija Alonsa sačuvali su svoju prednost i zaključili sezonu s iznimnim rezultatom od 43 pobjede, 9 remija i samo jednim porazom -u finalu Europske lige u srijedu protiv Atalante iz Bergama, u svim natjecanjima zajedno.

Leverkusen je jedini prethodni trijumf u Kupu imao 1993. godine, dok je Kaiserslautern uspio osvojiti DFB kup 1990. i 1996. godine, a ovo mu je šesto izgubljeno finale.

Josip Stanišić je igrao drugo poluvrijeme za Bayer.