MURTER – Dvorana OŠ Murterski škoji. Gledatelja: 30. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd na Moru).
OLIMPIJA: Perković, Martinović, Ergić 3, Lozančić, Šprljan 3, Tadić, Nakić 5, Kendeš 9 (5), Mijaljević 1, Torić 1, Juričev, Bilić 3, Trener: Stipe Bačić.
ZADAR SLAD: Vučković, Jerak 5, Žeravica 7, Buovac 3, Svorcina, Vidak, Peronja 1, Čirjak 2, Brkljača 2, Marinović, Humbolt 2, Markić, Bašić, Ninčević 7 (2), Balent, Cota,
Sedmerci: Olimpija 5 (5); Zadar Slad 2 (2)
Isključenja: Olimpija 4 minute; Zadar Slad 16 minuta.
U gotovo najjačem sastavu (izostao samo Josip Peša) Zadranima je malo nedostajalo da se osramote na Murteru protiv vodičkog trećeligaša u polufinalu regionalnog kupa. Ušao je Zadar u utakmicu kao da će Olimpija sama potpisati poraz i još se jednom potvrdilo da je u kup utakmicama sve moguće, posebno ako favorit od početka utakmice počne umišljati da je, u najmanju ruku, Ciudad Real. Gostima opravdanje ne može biti ni to što su priliku dobili i mlađi igrači jer ako se oni trebaju pribojavati protivnika koji je dva ranga niže, onda je realno zapitati se protiv koga to uopće mogu igrati. Opravdanje ne treba tražiti ni u tome što je Zadar pokušavao u obrani 6-0 umjesto standardnih i najjačih 3-2-1…
Istina je da su Zadrani vodili veći dio utakmice i da se činilo da kako-tako stvari drže u svojim rukama, ali Vodičani su u drugom poluvremenu uspjeli čak i izjednačiti, a to dovoljno govori samo za sebe. Protiv momčadi koja nikako Zadranima ne bi trebala predstavljati ozbiljnu prepreku, igrači Roka Paleka potvrdili su da poraz u Puli u prošlom ligaškom kolu od Arene nije bio slučajnost i da momčad ima ozbiljnih problema. Kako drugačije objasniti desetak zadarskih pogrešaka u prvih deset minuta utakmice.
Do kraja polusezone Zadru je još ostao domaći dvoboj sa Slatinom u kojem ne bi smjelo biti rezultatskih problema, iako nakon Olimpije ni to nije isključeno. Nakon toga u Mocirama moraju neke stvari raščistiti, ako zaista žele u Premijer ligu. Zadar koji je bio na Murteru nije momčad od koje se može očekivati ulazak u Premijer ligu. Valjda se barem to naučilo nakon murterskih 60 minuta.

Operiran Josip Valčić

Josip Valčić, srednji vanjski hrvatske rukometne reprezentacije i Croatia osiguranja, operirao je prekjučer u Zagrebu skočni zglob desne noge. Iako je Valčića zglob mučio već duže vremena, činilo se da bi problemi mogli proći bez operacije, no na kraju se Zadranin ipak odlučio za najtežu, ali u pravilu i najefikasniju opciju. Operaciju, koja je potrajala tri sata, obavio je dr. Mladen Miškulin nakon čega je Valčić jučer pušten na kućnu njegu. Jasno je da je za Josipa izgubljeno Europsko prvenstvo u Austriji početkom sljedeće godine, a upitno je hoće li se Vlačić uopće vratiti rukometu ove sezone.