Utorak, 30. travnja 2024

19 C°

HT PREMIJER LIGA Furiozna druga četvrtina dovoljna za devetu pobjedu

22.11.2020. 10:53

Nakon kiksa protiv Sonik Puntamike košarkaši Zadra puno su ozbiljnije shvatili novi premijerligaški izazov. Gostovanje kod Zaboka odradili su rutinski prelomivši dvoboj u drugoj četvrtini koju su dobili sa 27:12 i tako upisali deveti uspjeh ove sezone u hrvatskom prvenstvu.

Uspavani početak
Po blijedom otvaranju djelovalo je da će se i u Zaboku gledati slična priča iz Jazina u utorak, no srećom ni momčad Ivana Tomasa nije bila ništa agilnija u tim trenucima od uspavanih igrača u plavim dresovima pa je i koševa bilo na kapaljku kroz prvih 10 minuta. Prvi poen Zadar je ubacio nakon tri i pol minuta igre, u osmoj minuti je na semaforu stajalo tek 8:8, ali su do ulaska u drugu četvrtinu igrači Ivana Perinčića na račun bonusa ostvarili blagu prednost (10:14). Isto odstojanje je vrijedilo tek nekoliko minuta, sve dok je domaćin uspijevao održavati priključak preko Primorca (18:20), no uslijedio je pomalo nenadan, ali svakako optimističan, zadarski uragan koji je doslovno pomeo Zabočane do poluvremena s parketa. Odličan ritam držao je goste u tom razdoblju kojeg su okrunili sa serijom 21:2, a posebno se istaknuo Chinanu Onuaku skupivši osam skokova, podosta napadačkih, i uz pomoć Mavre i Cartera praktički je pitanje pobjednika riješeno i prije odlaska u svlačionice.

Onuaku predvodio
Zadar je pred nastavak imao 19 viška (22:41), nadskakavši Zabok (27-14) koji je pored toga imao tek 30 posto šuta za što velika zasluga pripada i vrlo pokretljivoj obrani Zadra. Zato nisu zabrinjavale ni tri trice domaćina početkom treće dionice koje su otopile prednost na 12 koševa (31:43). Stigao je brzi odgovor u režiji Onuakua i Bursaća koji su svaki s po četiri ubačaja vratili plus 18 (33:51). Nije se više domaći sastav uspijevao nametnuti unatoč njihovom velikom htijenju i zadnja četvrtina je stoga pri rezultatu 41:60 postala čista formalnost. Do pobjede je Zadar predvodio trojac Mavra-Carter-Onuaku. Kapetan je zabio 14 poena od čega je čak jedanaest ubacio s linije za bacanja, Carter je dodao 13 dok je najkompletniju partiju odigrao Onuaku s učinkom od 12 poena, 11 skokova uz četiri asistencije i dvije blokade.

ZABOK 66
ZADAR 80

(10:14, 12:27, 19:19, 25:20)
ZABOK – Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 25. Suci: Josip Jurčević, Alfred Jovović i Goran Rogić.
ZABOK: Martinko 2, Krajinović 6, Anzulović 2, G. Marić 8, Tomas 9, Črnjević 13, P. Marić 7, Primorac 12, Lisica 2, Maričević 3, Jambrović 2. Trener: Ivan Tomas.
ZADAR: Carter 13, Paponja, Palokaj 9, Vuković 5, Bursać 8, Junaković 9, Mavra 14, Onuaku 12, Planinić 8, Gilbert 2. Trener: Ivan Perinčić.

Mršić pred Zabok dobio kaznu

Veljko Mršić nije vodio momčad Zadra u utakmici 11. kola HT Premijer lige na gostovanju kod Zaboka. Razlog je što je Mršića nakon utakmice Sonik Puntamika – Zadar prijavio jedan od djelitelja pravde na toj utakmici Karlo Mirčeta. Prema saznanjima portala Basketball.hr verbalno nezadovoljstvo sudačkim odlukama koje je iskazivao tijekom susreta, posebice u završnici, Mršić je nastavio demonstrirati i u hodnicima dvorane Jazine. O čemu je točno riječ znaju akteri događanja, no dok je stigla prijava jasno je da je Mirčeta bio izložen neugodnoj situaciji. Prijava izravno donosi zabranu vođenja jedne utakmice i novčanu kaznu od 5000 kn. Valja podsjetiti da je Mršić isključen na utakmici Zadar – Hermes Analitica na kojoj je jedan od djelitelja pravde bio također sudac Mirčeta. (basketball.hr)

Mornar slavio na Gripama

Košarkaši Splita u susretu su 8. kola regionalne ABA lige izgubili kao domaćini od Mornara iz Bara sa 87-95 (35-21, 15-28, 21-30, 16-16). Marko Luković ubacio je 21 koš za Split, Ilija Đoković i Blaž Mesiček dodali su po 16, dok je Jacob Pullen sa 27 ubačaja predvodio Mornar. Split je sada na omjeru pobjeda i poraza 3-5, dok je Mornar na 6-1 uz utakmicu manje.