Dvije pobjede i remi

10.04.2011. 22:00

RAŠTANE 2
KONAVLJANIN 0
RAŠTANE GORNJE – Igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja: 100. Sudac: Mario Repušić (Runovići). Pomoćnici: Petar Gabrilo i Denis Abramac (oba Split). Strijelci: 1:0 Srzentić (31′), 2:0 Gospić (79′).
RAŠTANE: Vugdelija, Srzentić, Šimurina, Andačić, Birkić, Kurtin (od 76′ Rašić), Tičak, Župan, Čačić (od 67′ Jovančević), Burčul (od 28′ M. Batur), Gospić. Trener: Leopold Burčul.
KONAVLJANIN: Bencun, Souza Cruz, Jurčević, Krilanović (od 76′ Ilić), Grbešić, Bulić, Radović (od 58′ Šimić), Ilijašević, Lazić, kraljević (od 83′ Veraja), Vukadin. Trener: Marijan Zovko.
Momčad Raštana bez većih problema je došla do tri nova boda, nakon ne baš kvalitetne predstave protiv skromne i pomlađene momčadi iz Ćilipa pobjedom od 2:0 (1:0). Gosti su se tijekom cijelog susreta orijentirali samo na obranu svog gola. Inače, domaćini su krenuli ofenzivno, gdje su na početku ovoga fer susreta stvorili nekoliko izglednih prigoda za gol, koje nisu realizirali: Josip Čaćić u 5., Andjelo Srzentić u 6. i Dragan Župan u 11. minuti, kada je njihove oštre udarce vrlo dobri vratar gostiju Darijo Bencun uspio obraniti. Ipak, u 31. minuti Raštane su došle u vodstvo kada je poslije lijepe akcije Marina Batura i Antonija Tička ofenzivni Andjelo Srzentić, ušavši u šesnaesterac gostiju, preciznim udarcem sa 14 metara s desna pogodio donji desni kut nemoćnog vratara Konavljanina Bencuna. I u nastavku igre domaćini su bili apsolutno terenski premoćniji, ali bez završnice, pa su tek u 79. minuti povisili na 2:0 i osigurali pobjedu, kada je poslije ubačaja Marina Kurtina s desnog boka Marko Gospić volej udarcem s 12 metara neobranjivo pogodio desne rašlje vratara Bencuna. U samoj završnici Raštane su mogle i povisiti rezultat, ali su dvije velike prigode prokockali Marko Gospić poslije solo akcije u 84. minuti, kada je šutirao preko gola i u 90. minuti, kada je lijepo proigrao Marko Gospić s desna usamljenog Andjela Srzentića, koji je sa šest metara promašio prazna vrata istrčalog vratara gostiju Bencuna. Inače na nešto lošiju igru lidera dosta je utjecao izlazak iz igre kapetana i najboljeg strijelca Gorana Burčula, koji se ozlijedio sredinom prvog dijela susreta, pa je na koncu ostalo “samo” 2:0 za Raštane.
PRIMORAC 2
PRIMORAC 1929 0
BIOGRAD – Igralište Kazimira i Silvestra. Gledatelja 150
Sudac: Nikica Nobilo (Blato). Pomoćnici: Miho Trković (Grude)  i  Damir Ćorić (Knin).
Strijelci: 1:0 Pezelj (5′), 2:0 Lazarevski (84′)
Crveni karton: T. Mrčela (Primorac 1929) u 65. minuti, psovanje vlastitog igrača.
PRIMORAC (B): Juričin , Prtenjača, Serdarević (od 75′. Šarić -), Krnčević, Hozić, Marković, Pezelj, Šopić, Milat (od 88′. Pelicarić -), Anić, Lazarevski. Trener: Leo Šarić.
PRIMORAC 1929: Bartulović, Smilović (od 80′. Stanić ), Batinić- Olujić, Sošo, Mrčela, Asanović, Vuletić (od 76′. Lerga, Jurjević -Škopinić, Žaja, Galić (od 76. Lizatović, Škorput. Trener: Ivan Rajić.
Od samog početka utakmice domaći nogometaši su krenuli napadački da bi nakon tri izgledne prigode već u 5. minuti došli u vodstvo. Naime, korner s lijeve strane izveo je Lazarevski, let lopte je pratio Pezelj, smireno je primio te s vrha kaznenog prostora tukao u lijevi donji kut vratara Bartulovića za 1:0. Nastavljaju domaćini u istom ritmu ofanzivno i napadački, a prigode se redaju kao na tekućoj vrpci i to u 10., 23., 40. i 44. redom Pezelj, Anić, Hozić i Milat. No, prvo poluvrijeme je završeno samo vodstvom domaćih jednim zgoditkom. U drugom identična slika prvog kada su domaćini napadali, ali gola nije bilo. Zadovoljština domaćih se ostvarila u 84. minuti. Konačno je pao i taj dugo očekivani drugi zgoditak. Po tko zna koji put krenuo je Marko Anić desnom stranom, izvrsno je uposlio Šarića, a ovaj je krenuo s njom nekoliko koraka. Lopta se odbila od vratara Barulovića, protrčao je Lazarevski i postavio konačan rezultat susreta. I nakon toga bilo je nekoliko prigoda, no ostao je rezultata bez promjena. Dojma smo da je velika vrućina smetala jednoj i drugoj momčadi kako bi pokazali više.
JADRAN (KS) 3
VELEBIT 3
KAŠTEL SUĆURAC – Igralište Jadrana Zrinjski. Gledatelja 120.Sudac: Ivo Perković (Split).Crveni karton: I. Jerčić (Jadran) u 89′. minuti, drugi žuti karton. Strijelci: 0:1 Barnjak (2′), 0:2 Uskok (42′), 1:2 Zolota (61′), 2:2 Bešić (65′), 3:2 Kapitanović (75′), 3:3 Barnjak (90′)
JADRAN (KS): Pralija, Rašić od 56′. Elez ), Katić , Marić, Jerčić , Bešić , Šiškov (od 46′. Đuras, Lipotić, Poljak (od 80′. Čarija ), Kapitanović, Zolota.  Trener: Nikša Boljat.
VELEBIT: J. Šarić, Dujmović, Žilić, Bulat, Radeljić, Benić, Ivković (od 68′. Gregov ), Miletić(od 62′. Kolić , Barnjak , D. Šarić (od 82. Čerina ), Uskok. Trener Vlado Mandić.
Dugo su Benkovčani imali vodstvo, no na kraju su spašavali i bod. Utakmica je bila neizvjesna i puna preokreta. Prvo su gosti preko Barnjaka i Uskoka poveli 0:2 u prvom poluvremenu, da bi Sućurani poravnali rezultat u 65. minuti. Onda je Kapitanović u 75. minuti postigao svoj 19. gol u dresu Jadrana, ali to nije bilo dovoljno da se sačuva i osvoji pobjeda, gosti su postigli izjednačenje te zasluženo nose bod iz Kaštel Sućurca.

TREĆA HNL – JUG

Rezultati 25. kola: Raštane – Konavljanin 2:0, Primorac – Primorac 1929 2:0, Jadran KS – Velebit 3:3, Uskok -Jadran LP 2:0, Dinara – Hrvace 0:0, Omiš – Neretva 1:3, Zmaj B – Zagora 2:1, Neretvanac – GOŠK 3:1, Mladost P – Zmaj M 1:4.
Poredak: Raštane 56, Neretvanac 48, Velebit 41, Primorac 40, Omiš 39, Jadran LP 38, Zagora 37, Jadran KS, Zmaj B 36, Uskok 35, Primorac 1929 33, Dinara, Hrvace 32, Konavljanin 30, GOŠK, Neretva, Zmaj M 26, Mladost 18
Sljedeće 26. kolo igraju: Velebit – Uskok, Zmaj M – Primorac, Zagora – Raštane, Konavljanin – Omiš, Neretva – Mladost P, Primorac 1929 – Dinara, Hrvace – Neretvanac, GOŠK -Jadran KS, Jadran LP – Zmaj B.

Nakon Čirjaka i Peraić pušten na kućnu njegu

Kako nam je potvrdio njegov klupski kolega stradao u prometnoj nesreći Šime Čirjak (koji je s rukom u gipsu posmatrao susret Raštane – Konavljanin 2:0) i Niko Peraić, 22-godišnji desni bočni, bivši igrač Hajduka i Zadra, a ovog proljeća član trećeligaša Raštana je poslije mjesec dana liječenja napustio zadarsku Opću bolnicu. Naime, poslije teže ozljede glave Peraić je pola mjeseca bio na odjelu JIL (šok sobi), a nakon toga na odjelima bolnice, da bi sada čekao kod kuće u Tinju skori odlazak na terapiju u toplice.