19 C°

OSAM MEDALJA

PK Jadera odradila sjajno natjecanje Giochi del Tricolore

04.08.2023. 19:28

U Reggio Emilia održala se Olimpijada mladih (Giochi del Tricolore) koja svake četiri godine okuplja oko 3 tiusće sportaša u dobi između 11 i 19. Događaj je namijenjen mladim sportašima iz gradova i pokrajina pobratimljenih s općinom i pokrajinom Reggio Emilia, a sudjelovali su mladi iz 20 država svijeta. Na natjecanje PK Jadera išao je sa šest svojih članova: Luka Čulina, Dora Babić, Andrija Kačanić, Stipe Kasun, Mate Molnar i Vito Petani, a vodio ih je trener Marijan Čulina.

– Olimpijada mladih je namijenjena mladim sportašima, a osim promocije sporta, cilj im je i promoviranje tolerancije, zajedništva i multikulturalnosti. Svi sportaši su smješteni zajedno u sportskom selu te osim natjecanja imaju priliku i za pet dana druženja s vršnjacima sa svih strana svijeta. Otvorenje igara je organizirano po uzoru na otvaranje olimpijskih igara, bilo je izuzetno dojmljivo za sve gledatelje, i građane Reggia te sportaše koji su sudjelovali u defileu – kazao je Čulina.

Zadrani su odlično odradili natjecateljski dio i u svoj Zadar se vratili s čak osam novih medalja. Jedino zlato osvojio je Mate Molnar u disciplni 200m leptir s vremenom 2:29.71. On je također osvojio i srebro na 200m slobodno (2:07.39). Andrija Kačanić osvojio dva srebrna odličja, na 100m slobono (56.33) te na 100m leđno (1:04.75). Vito Petani okitio se srebro na 200m leđno (2:36.87) te broncom na 100m leđno (1:10.93). Dora Babić i Stipe Kasun osvojili su po jednu broncu. Dora je bila treća na 200m leptir (3:40.36), dok je Stipe to isto postigao na 200m prsno s vremenom 2:45.14. Osim utrka u kojima su osvojili medalje, Zadrani su odradili i jako dobre utrke i u ostalim disciplinama u kojima su se natjecali. Kačanić je bio četvrti na 50m leđno (30.19), peti na 50m slobodno (26.06) te osmi na 50m leptir (28.10). Molnar je bio šesti na 100m slobodno (59.37). Kasun je bio sedmi na 100m prsno (1:16.48), odnosno osmi na 200m mješovito (2:44.47). Čulina je na 100m slobodno završio osmi s vremenom 59.64, a Babić deseta na 100m prsno (1:40.71).