Subota, 27. travnja 2024

MLADI SPORTAŠI

Završnica rukometnog Prvenstva Hrvatske do 11 godina: Zadrani deseti u državi

13.06.2023. 16:24

Najmlađi rukometaši, oni do 11 godina, posljednji su završili svoju sezonu. Na završnici u Poreču, igrači Zadra 2013 pod vodstvom Frane Karduma i Matije Merhara završili su sezonu kao deseti u Hrvatskoj. Odradili su Zadrani dobro grupnu fazu u kojoj su završili drugi iza Zagreba, čime su ostvarili mogućnost igranja u osmini finala. Tamo su ih u nedjelju prijepodne dočekali domaćini, Porečani, i svadali ih rezultatom 17:11. Serijom 7:1 sredinom i krajem prvog poluvremena Porečani su rješili susret.

Zadar 2013 – Poreč 11:17 (5:11). Za Zadar 2013 su nastupili: Ivanišević, Didović 5, Ćenan, Prtenjača, Sikirić, V. Jokić, T. Jokić, Stilinović, Mirčeta 1, Jovanović, Šiljeg 3, Grubešić 1, Kardum 1, Sudinja, Čulo, Pedić. Trener: Frane Kardum.

Tim porazom Zadrani su otišli u razigravanje od deveotg do 12. mjesta. Tamo su svladali ARBA-u, momčad s Raba sa 15:14. Igralo se vrlo izjednačeno prvo poluvrijeme kojeg su Zadrani dobili s 9:7, a nošeni tom razlikom ušli su puno bolje u drugo i otišli na velikih +5 (14:9). Međutim Rabljani rade seriju 4:0 i uvlače totalnu napetost u posljednje dvije minute. Adrian Kardum svojim drugim golom i 15. ukupno za Zadar odlučuje pobjednika i vodi sebe i svoju momčad na megdan Ivančici Ivanec u susretu za 9. mjesto.

Zadar 2013 – ARBA 15:14 (9:7). Za Zadar 2013 su nastupili: Ivanišević 1, Didović 6, T. Jokić, Končurat, Prtenjača 1, Sikirić, V. Jokić, Mirčeta, Ćenan, Stilinović, Jovanović, Šiljeg 2, Grubešić 2, Kardum 3, Sudinja, Pedić. Trener: Frane Kardum.

Tražila je Ivančica revanš, jer su ih Zadrani pobijedili u prvom kolu u grupnoj fazi i dobila ga. Sa 18:16 Ivančani su pobijedili i osvojili deveto mjesto na kraju. Od samog početka Ivančica je kontrolirala utakmicu, a Zadrani su najbliže vodstvu stigli u šestoj i sedmoj minuti kada su izjednačili na 3:3, odnosno 4:4. Nakon toga uslijedila je serija 7:2 momčadi iz Ivanca čime su stavili susret pod kontrolu. Nažalost kao da je nestalo snage Zadranima u tom posljednjem susretu i moraju se zadovoljiti destim mjestom.

Zadar 2013 – Ivančica Ivanec 16:18 (6:10). Za Zadar 2013 su nastupili: Mirčeta, Didović 3, Sikirić, Končurat, Prtenjača, V. Jokić 2, T. Jokić 1, Jovanović, Grubešić 2, Kardum 3, Sudinja, Šiljeg, Ćenan 4, Ivanišević 1, Čulo, Pedić. Trener: Frane Kardum.