Srijeda, 8. svibnja 2024

Mlađe generacije

Zadrani izjednačeni pri vrhu, Biograjcima prvo slavlje sezone

12.03.2024. 13:00

Najmlađe rukometne generacije (U-11) Zadrana u Prvoj ligi Jug gostovale su na turniru u Splitu, dok su Biograjci igrali kod kuće. Dječaci Zadra 1954, pod vodstvom Roberta Nakića, upisali su dvije pobjede, dok su njihovi vršnjaci iz Zadra 2013, pod vodstvom Frane Karduma, imali pobjedu i poraz. S ovakvim rezultatima zadarske momčadi su se bodovno izjednačile na drugom i trećem mjestu lige s 30 bodova u 18 odigranih susreta.

Zadar 1954 je s 20:12 svladao Split, u susretu koji je prelomljen krajem prvog i početkom drugog dijela serijom 8:1 nakon čega su igrači iz Mocira u posljednjih deset minuta susreta ušli s deset golova prednosti (15:5). Puno važniju pobjedu Zadrani su ostvarili protiv Solina (21:11), koji je do proteklog vikenda imao dva boda više od Zadrana. Od početka je sve krenulo kako treba i već su na poluvremenu mladi Zadrani imali pet golova prednosti (11:6). Završni korak prema pobjedi Zadrani su napravili u prvih 15 minuta drugog poluvremena u kojima su primili dva, a postigli devet golova. Biograjci su u svojoj dvorani ugostili dvije momčadi Vodica. Jedna od najboljih momčadi lige bila je prevelik zalogaj za Biograjce, koji su do prvog svojeg gola stigli tek nakon deset minuta igre, a u konačnici je završilo 13:36. Svoju prvu pobjedu u sezoni zato su Biograjci ostvarili protiv druge momčadi Vodica koju su nadigrali 16:14. Bio je to vrlo izjednačen susret tijekom kojeg su Biograjci gotovo cijelo vrijeme vodili, no nikako nisu uspijevali prelomiti priču. Stigli su Vodičani tri i pol minute do kraja na 14:14, kada je Šime Erlić dvama pogocima do kraja susreta donio pobjedu.

BM iznenadio

Rukometaši Zadra 1954 i Zadra 2013 u kategoriji do 15 godina gostovali su na turnir u Trogiru. Igrači Mate Valčića odradili su ga polovično, dok su igrači Matije Merhara rutinski odradili posao i zadržali stopostotni učinak u sezoni. Rukometaši Zadra 1954 prvo su upisali pobjedu. Svladan je Trogir u triler završnici (17:16). Zadrani su bolje otvorili susret, poveli 4:2, ali domaćini nakon toga okreću na 6:8 i u konačnici s prednošću odlaze na predah (8:9). Cijelo drugo poluvrijeme igralo se gol za gol, no domaćini su »lovili« rezultat sve do četiri minute do kraja kada vode 15:16. Zabio je Skočić minutu i 15 sekundi prije kraja za izjednačenje, a onda je Librenjak sa zvukom sirene zabio za važnu pobjedu svoje momčadi. Odmah nakon toga, prakitčki bez predaha, Zadrani su igrali protiv BM 07. Nije bilo snage za 80 minuta kontirnurane borbe i upisan je poraz 18:11. Splićani su otvorili susret u višoj brzini i na poluvrijeme išli s četiri gola zalihe (7:3). Držali su se Zadrani do posljednjih sedam minuta na tri razlike, no 5:0 serija igrača iz akademije hrvatskih rukometnih legendi prelomili su susret u potpunosti Zadar 2013 obje je utakmice u potpunost kontrolirao. Prvo su svladali domaćine s 12 (25:13), a onda i BM 07 sa 16 golova razlike (29:13). U obje utakmice pobjednik je praktički odlučen već u prvom dijelu jer su Zadrani dominirali i u oba slučaja već do predaha imali plus 11 na semaforu.

Porazi rukometašica

Najmlađe rukometašice Zadra igrale su kod kuće i upisale dva poraza protiv dviju najvećih konkurentica na ljestvici, Sinja i Trilja. Sinjanke su slavile s 27:20 u susretu koji je bio potpuno izjednačen do 17. minute, no onda od 25. minute igračice iz alkarskog grada vežu osam golova uz jedan primljeni i prelamaju susret u svoju korist. Protiv Triljanki bilo je još neizvjesnije jer je izjednačenje na semaforu stajalo sve do 24. minute. Od tada do posljednje dvije i pol minute igre gošće zabijaju četiri vezana pogotka i osvajaju važna dva boda. Završilo je 20:16 za Trilj. Leona Jokić s 14 pogodaka bila je najefikasnija Zadranka proteklog vikenda.

Rukometašice Donata u generaciji do 17 godina također su upisale dva poraza u dva susreta. U Metkoviću i su izgubile od domaće ekipe 22:20. Bio je to čvrst, izjednačen susret u kojem su Zadranke konstantno bile u rezultatskom minusu. Metkovke su na startu susreta povezale šest pogodaka, otišle na 6:1 i prednost čuvale do kraja. Približile su se Donatice u posljednjoj minuti na samo minus jedan, no deset sekundi do kraja Vučićević je riješila pitanje pobjednica. Druga ekipa lige, Dalmatinka, bila je pretežak ispit za Donat. Završilo je 18:9 za ekipu iz Ploča, a ponovno je ključna bila uvodna faza utakmice, gdje su igračice Dalmatinke ostvarile prednost koju su čuvale do kraja. Imala je tako ekipa iz Ploča nakon nepunih 13 minuta igra velikih 7:1 na semaforu. Najbolja Donatica u Metkoviću bila je Katarina Relota s osam postignutih pogodaka.

U-11, m

Split – Zadar 2013 22:26 (12:12). Za Zadar 2013 su nastupili: Šimić, V. Jokić, Mirčeta, Sudinja 2, Končurat, Joja 1, Batur 4, Šarlija 1, Jozić, Grbić, Kapović 1, Smajo 4, T. Jokić 1, Kardum 12. Trener: Frane Kardum.

Solin – Zadar 1954 11:21 (6:11). Za Zadar 1954 su nastupili: Pejar, Baković 2, Prtenjača, Anzulović, Rogić, Ivanac, Miletić, Kotrulja 7, Vigo Perić, Vanja Perić, Bojmić 3, Kuštera 9, Lončar, Bijelić. Trener: Robert Nakić.

Zadar 2013 – Solin 20:22 (8:10). Šimić, V. Jokić, Mirčeta, Sudinja 2, Končurat, Joja 1, Batur 1, Šarlija 2, Jozić, Grbić, Kapović 3, Smajo 5, T. Jokić 1, Kardum 5.

Zadar 1954 – Split 20:12 (10:5). Pejar, Baković 4, Prtenjača, Anzulović, Rogić, Ivanac, Miletić, Kotrulja 4, Vigo Perić, Vanja Perić, Bojmić 6, Kuštera 6, Lončar, Bijelić.

Biograd – Vodice 13:36 (4:20). Za Biograd su nastupili: F. Pribilović, Š. Knez 1, Duvnjak, G. Knez 3, Panđa 2, Mitrović, Erlić 3, Mršić, Duka, Ugrinić 2, K. Pribilović. Trener: Dražen Pribilović.

Vodice II – Biograd 14:16 (6:9). F. Pribilović, Š. Knez, Duvnjak 2, G. Knez, Panđa 2, Mitrović, Erlić 9, Mršić, Duka, Ugrinić 4, K. Pribilović 1.

U-15, m

Trogir – Zadar 2013 13:25 (3:14). Za Zadar 2013 su nastupili: Pustahija, Vrkić 1, Parić 1, Rogić 1, Šegarić 5, Sudinja 8, Lušić 3, Miočić, Škifić, Lukić, Antišin, L. Duvnjak 6, B. Duvnjak, Marčina. Trener: Matija Merhar.

BM 07 – Zadar 1954 18:11 (7:3). Za Zadar 1954 su nastupili: Pešut, Grgić, Ćoza, Zupčić, Romić 1, Profaca 2, Medanić, Vidaić, Samaržija, Libernjak 4, Jokić 1, Škara, Reljić, Ivković, Buterin, Skočić 3. Trener: Mate Valčić.

Zadar 1954 – Trogir 17:16 (8:9). Pešut, Grgić 4, Ćoza, Zupčić, Romić, Profaca 2, Medanić, Vidaić 1, Samaržija, Libernjak 2, Jokić 1, Škara, Reljić 1, Ivković 1, Buterin, Skočić 5.

Zadar 2013 – BM 07 29:13 (16:5). Pustahija, Vrkić 1, Parić 2, Rogić 6, Šegarić 3, Sudinja 3, Lušić 4, Miočić 1, Škifić 2, Lukić, Antišin 3, L. Duvnjak 4, B. Duvnjak, Marčina.

U-11, ž

Sinj – Zadar 27:20 (9:11, 10:4, 8:5). Za Zadar su nastupile: Striguljica, Jokić 8, Marušić 1, Lozančić, Njegovan, Letinić, Dilber, Miličević, Dundović 4, Laća, Garibović 2, Perković 5. Trener: Žarko Jakšić.

Zadar – Trilj 16:20 (6:8, 6:5,4:7). Striguljica, Jokić 6, Marušić 5, Lozančić, Njegovan 1, Letinić, Dilber 1, Miličević, Dundović 2, Laća, Garibović, Perković 1.

U-17, ž

Metković – Donat 22:20 (12:9). Za Donat su nastupile: Faričić, Kadija 4, Banić 1, Baričević 3, Lisica, Valčić, Krizmanić 2, Kozulić 2, Relota 5, Barić, Tumpa, Šajkić, Tabak 3. Trenerica: Tatijana Tabak.

Donat – Dalmatinka 9:18 (3:10). Faričić, Kadija, Banić, Baričević 2, Lisica, Valčić, Krizmanić, Kozulić 2, Relota 3, Barić, Tumpa, Šajkić 1, Tabak 1.