17 C°

Nastupile tri generacije

Superiornost Zadrana se nastavlja

05.03.2024. 09:53

Dominaciju u Dalmaciji nastavili su igrači Zadra 2013 pobijedivši proteklog vikenda Metković-Mehaniku (29:25) i Korčulu (43:29) u trećem kolu Lige za prvaka generacije do 13 godina. Iako izgleda »samo« plus četiri protiv Metkovaca, treba posebno istaknuti kako su Zadrani na ulasku u posljednjih šest minuta imali plus devet (29:20) te su nakon toga ubacili u »ler«, a Metkovčani su povezali pet golova. Čak deset igrača upisalo se u listu strijelaca, a prvo ime bio je Dominik Antišin sa sedam pogodaka. Protiv Korčule – napadačka rapsodija. Prešla se »famozna četrdesetica«, Domagoj Kardum bio je dvoznamenkasti, deset zabijenih golova, a u tom susretu čak je 12 od 16 igrača postiglo pogodak. Sve je riješeno sredinom i u drugoj dionici prvog dijela kada su Zadrani prvo povezali tri, a malo kasnije i četiri pogotka.

Derbi najstarije mlade generacije rukometaša (U-17) igrali su Zadar 1954 i BM 07, prva i druga momčad lige, a pobjedu su ostvarili Zadrani sedmercem sa zvukom sirene. Zabio je kapetan Bartol Mikuljan za kapitalnu pobjedu 20:19. Bila je to prava rukometna bitka, u kojoj su Splićani vodili u prvom dijelu, a Zadrani izjednačavali te se tako otišlo na predah (10:10). Splićani su početkom drugog dijela imali i dva gola razlike, ali 5:1 serija Zadrana na ulasku u posljednjih sedam minuta okrenula je rezultat (17:15). Vratili su se na izjednačenje Splićani, no sedmerac u trenutku isteka vremena realizira Mikuljan i zadržava 100-postotni niz svoje momčadi ove sezone. U drugom su susretu bez ikakvih problema nadigrali domaćina turnira Trogir s 27:20, a najefikasniji bio je Krševan Dujmović sa šest pogodaka.

Zadar 2013 nastupio je na istom turniru i odigrao remi protiv Trogira te je poražen od BM-a 07. Odličnu utakmicu igrali su protiv Trogira kojeg su vodili 12:10 na poluvremenu, no domaćini su se vratili u susret i većinu drugog dijela vodili, no pola minute prije kraja Luka Rogić zabija sedmerac za 22:22. Protiv BM 07 nije bilo šanse i završilo je 19:31. Istaknuo se Rogić s pet pogodaka u mreži Splićana.

Rukometašice Zadra upisale su dva poraza protiv dvije najbolje ekipe lige, Sinja i Trilja. Sinjanke, koje su u 25 utakmica upisale 23 pobjede i dva remija, slavile su s 22:16. Sve što su trebale napraviti za pobjedu, napravile su na početku susreta kada su već nakon nepunih deset minuta igre imale 6:2 u svoju korist. Rasla je prednost najbolje ekipe lige i do devet pogodaka, no u finišu Zadranke su spustile na minus šest. Slična »štorija« bila je i protiv Triljanki, samo što je druga najbolja ekipa lige zadarski otpor »slomila« sredinom prvog poluvremena napravivši seriju 5:1, čime su otišle na 14:7. Gotovo u potpunosti Zadranke su se vratile u »život« u drugom dijelu i na ulasku u posljednjih četiri i pol minute igre imale samo minus tri (20:23), no Triljanke s četiri vezana gola do kraja susreta završavaju posao.

U-13, m

Zadar 2013 – Metković-Mehanika 29:25 (17:13). Za Zadar 2013 su nastupili: Pedić, Harapin 3, Višić, Kraljević 1, Sikirić, A. Kardum 4, D. Kardum 4, Prtenjača, Mamut 1, Škulić 6, Antišin 7, Ivanišević 1, Grubešić 1, Didović, Kadija 1, Brtan. Trener: Frane Kardum.

Korčula – Zadar 2013 27:43 (13:20): Pedić, Harapin 9, Višić 1, Kraljević 4, Sikirić, A. Kardum 2, D. Kardum 10, Prtenjača 1, Mamut, Škulić 8, Antišin 1, Ivanišević 1, Grubešić 2, Didović 1, Kadija 3, Brtan.

U-17, m

Zadar 1954 – BM 07 20:19 (10:10). Za Zadar 1954 su nastupili: Bijelić, Mavra 1, Kuštera 3, Žuvić, Rančić 2, Miolović 1, Stipanić, Profaca, Grgić, Dujmović 4, Buterin, Skočić, Mikuljan 7, Vrsaljko 2. Trener: Edin Bašić.

Trogir – Zadar 1954 20:27 (14:13): Bijelić, Mavra 2, Kuštera 4, Žuvić, Rančić 4, Miolović 1, Stipanić 2, Profaca 1, Grgić, Dujmović 6, Buterin, Skočić, Mikuljan 3, Vrsaljko 4.

Zadar 2013 – Trogir 22:22 (12:10). Za Zadar 2013 su nastupili: Pustahija, Vrkić, Milovac, Dorontić 3, Parić 5, Rogić 5, Šegarić 3, Lušić 5, Miočić, Škifić, Lukić, Kokić, L. Duvnjak 3, B. Duvnjak. Trener: Matija Merhar.

BM 07 – Zadar 2013 31:19 (14:11): Pustahija, Vrkić 2, Milovac 1, Dorontić 2, Parić 2, Rogić 5, Šegarić 1, Lušić 2, Miočić, Škifić 2, Lukić, Kokić, L. Duvnjak 2, B. Duvnjak.

U-13, ž

Zadar – Sinj 16:22 (5:11). Za Zadar su nastupile: Marnika, Dundović, Musap Orlović 3, L. Marušić, Grbić 9, E. Marušić, Perković, Švorinić, Vidaković 2, Miličević 1, Juričić 1. Trener: Žarko Jakšić.

Trilj – Zadar 27:20 (15:9): Marnika, Dundović, Musap Orlović 10, L. Marušić 1, Grbić 3, E. Marušić 5, Perković, Švorinić, Vidaković, Miličević 1, Juričić.