Rukomet

Zadrani do 11 i 15 godina i dalje uvjerljiviji

21.11.2023. 15:15

oš malo i gotova je polusezona u Prvoj rukometnoj ligi Jug za mlađe uzraste. Šesto kolo iza sebe proteklog su vikenda ostavili dječaci do 11 godina, dva susreta odigrali su Zadrani do 15 godina, nakon što su im odgođeni susreti te pronađena zamjena, a njima su se pridružile i djevojke do 15 godina.

Zadar 2013 je na domaćem terenu u generaciji do 11 godina pobijedio Ribolu Kaštela s 18 golova razlike (36:18), a potom i Hrvatski dragovoljac sa 16 razlike (37:21). Nije Ribola imala rješenja za raspoložene Zadrane, koji su nakon 11 minuta otišli na plus devet (13:4) i kasnije samo odrađivali posao do kraja. Posebno raspoložen bio je Marin Sudinja, koji je zabio deset golova. U drugoj je utakmici Sudinja bio još raspoloženiji, pa je zabio 15 golova Dragovoljcu. Nije sve išlo glatko kao protiv Ribole pa se za ozbiljniju, plus osam, prednost trebalo čekati do 19. minuta (16:8). Igrači Zadra 1954 nisu bili toliko dominantni, ali na kraju se pišu dvije pobjede, iako je ona protiv Ribole »iščupana« u završnici (27:20). Bila je to jako dobra, izjednačena utakmica u kojoj je se u prvom dijelu prednost izmjenjivala, a onda su u drugom Zadrani preuzeli inicijativu. Unatoč tome Kaštelani su se vratili i u posljednjih šest minuta Zadar je ušao s plus jedan (21:20). Na sreću, nije bilo neizvjesnosti do posljednjeg napada jer gosti do kraja više nisu zabili niti jedan pogodak, a Zadrani su »utrpali« još šest. Manuel Kotrulja bio je onaj koji je »potegnuo« i to sa svojih 16 golova. Protiv Dragovoljca pobjeda Zadrana nije došla pod upitnik, a završilo je vrlo moćnih 23:6.

Nova dva teška poraza upisali su najmlađi rukometaši Biograda. Oni su gostovali u Sinju kod Kamičaka, gdje je protiv domaćina završilo 27:6, a protiv Dugopolja, koje je isto bilo u Sinju, 20:4. Prvo ime Biograjaca bio je Šime Erlić koji je zabio šest od ukupno deset golova.

Generacije do 15 godina zadarskih klubova bili su u Splitu kod Krilnika, gdje su upisane dvije, više nego lagane pobjede. Gotovo da se može reći da su se Zadrani natjecali tko će pobijediti s većom razlikom. Taj uspjeh otišao je na stranu Zadra 2013, čiji su igrači razbili domaćine s 43 pogotka razlike (49:6), dok su igrači Zadra 1954 učinili smo s »malih« 24 razlike (34:10). Mata Miočić iz Zadra 2013 te Toni Profaca iz Zadra 1954 bili su najefikasniji s 14, tj. s deset golova.

Kod djevojaka upisana su tri poraza i jedan remi. Prvo je Donat tijesno poražen od Petason-Vranjica s 21:18. Ekipa iz okolice Splita uraganski je otvorila utakmicu, a tijekom 40 minuta igre imale su i po osam pogodaka prednosti. Unatoč tome, Donatice se nisu predale i na samom kraju smanjile na tri razlike. U drugom susretu su upisale bod protiv Dugopolja (22:22), iako su do malo manje od četiri minute prije kraja imale plus dva (22:20). Ovoga puta manjkalo je koncentracije da se uzmu maksimalni bodovi.

S druge strane, rukometašice Zadra upisale su dva uvjerljiva poraza. Protiv Dugopolja bilo je minus 12 (31:19), a protiv Petason-Vranjica minus 13 (24:10). Protiv Dugopolja, prvo je poluvrijeme bilo izjednačeno, no u drugom su gošće dominirale i lako odnijele bodove. Protiv Vranjica, sve je palo u vodu već na početku, kada su gošće nakon 11 minuta imale plus sedam (9:2). Od Zadranki prvo ime proteklog vikend bila je Petra Bučić koja je poentirala sedam puta.

U-11, m

Zadar 2013 – Ribola Kaštela 36:18 (25:7). Za Zadar 2013 su nastupili: Šimić, T. Jokić 1, Mirčeta 2, Sudinja 10, Končurat 1, Joja, Batur 2, Grbić, Šarlija 1, Poljak 3, Medić, Kapović 3, Smajo 4, V. Jokić 2, Kardum 7, Jozić. Trener: Matija Merhar.

Hrvatski dragovoljac – Zadar 2013 21:37 (10:19). Šimić, T. Jokić, Mirčeta 1, Sudinja 15, Končurat 3, Joja 2, Batur, Grbić, Šarlija 4, Poljak, Medić 2, Kapović 2, Smajo 3, V. Jokić 1, Kardum 4, Jozić.

Zadar 1954 – Hrvatski dragovoljac 23:6 (16:3). Za Zadar 1954 su nastupili: Pejar, Baković 2, Prtenjača 2, Peša 2, Anzulović, Ivanac, Miletić, Kotrulja 7, Glavan 2, Vigo Perić 1, Kundid 2, Dušević, Bojmić 3, Kuštera 2, Selin, Vanja Perić. Trener: Robert Nakić.

Ribola Kaštela – Zadar 1954 20:27 (11:10). Pejar, Baković 2, Prtenjača, Peša 1, Anzulović, Ivanac, Miletić, Kotrulja 16, Glavan, Vigo Perić, Kundid 2, Dušević, Bojmić 6, Kuštera, Selin, Vanja Perić.

Kamičak – Biograd 27:6 (17:3). Za Biograd su nastupili: Bojmić 3, Š. Knez, Duvnjak, Rudić, G. Knez, Vrkić, Erlić 3, Mršić, F. Pribilović, Mitrović, Panđa, K. Pribilović, Duka. Trener: Dražen Petrović.

Biograd – Dugopolje 4:20 (1:14). Bojmić, Š. Knez, Duvnjak, Rudić, G. Knez, Vrkić, Erlić 3, Mršić 1, F. Pribilović, Mitrović, Panđa, K. Pribilović, Duka.

U-15, m

Krilnik – Zadar 2013 6:49 (3:25). Za Zadar 2013 su nastupili: Vrkić 9, Milovac 2, Miočić 14, Škifić 5, Lukić 9, Antišin 5, Šare 4, Duvnjak 1. Trener: Matija Merhar.

Zadar 1954 – Krilnik 34:10 (17:3). Za Zadar 1954 su nastupili: Dorontić, Pešut 1, Grgić 2, Schmitke, Ćoza 2, Zupčić 2, Vrkić, Romić 2, Profaca 10, Medanić, T. Vidaić 5, Librenjak 4, M. Vidaić 2, Reljić 1, Ivković 1, Skočić 2. Trener: Mate Valčić.

U-15, ž

Petason-Vranjic – Donat 21:18 (13:8). Za Donat su nastupile: Faričić, Kadija 4, Pešić, Banić, Joja 1, A. Knežević 4, E. Knežević 5, Valčić, Krizmanić, Kozulić 1, Kolić, Tumpa, Šajkić, Tabak 3. Trenerica: Tatijana Tabak.

Donat – Dugopolje 22:22 (8:8). Faričić, Kadija 4, Pešić, Banić, Joja 4, A. Knežević 8, E. Knežević 2, Valčić, Krizmanić, Kozulić 1, Tumpa, Šajkić, Tabak 3.

Dugopolje – Zadar 31:19 (10:8). Za Zadar su nastupile: Đuđik, Grubić, Lončar, Ikić, Grbić 3, Marušić 1, Miličević 4, Bučić 6, Prtorić, Juričić 1, Batistić-Šimunić 2, Musap Orlović 2. Trener: Žarko Jakšić.

Zadar – Petason-Vranjic 10:24 (3:14). Đuđik, Grubić, Lončar 1, Ikić, Grbić 3, Marušić, Miličević 1, Bučić 1, Prtorić 1, Juričić, Batistić-Šimunić 2, Musap Orlović 1.