ponedjeljak, 13. svibnja 2024

2.HRL-jug

Biograd potopljen na delti Neretve

20.11.2023. 09:44

Rukometaši Biograda upisali su prvi poraz ove sezone, a ujedno i vrlo težak, od Opuzena, momčadi s kojom će se tijekom sezone nadmetati za vrh. Do 13. je minute sve to izgledalo kako-tako, Biograjci su imali minus dva (7:5), ali tada Opuzen povezuje tri pogotka u samo četiri minute i sredinom prvog dijela imali su velikih pet pogodaka prednosti (10:5). Držali su taj zaostatak sljedećih par minuta, no domaćini ponovno vežu tri pogotka razlike i u završnih pet minuta prvog poluvremena ulaze s ogromnih sedam golova prednost (15:8). Nisu mogli Biograjci nikako u drugom dijelu povezati više pogodaka, da bi možda na neki način probali ugroziti pobjedu suparnika. U završnici susreta pokazali su Opuzenci Biograjcima »kako se to radi« i povezali čak sedam uzastopnih pogodaka za konačnih velikih plus 15. Težak je to poraz za momčad Lea Zorice, koja je unatoč svemu ostala druga na ljestvici, ali sada, uz utakmicu manje ima pet bodova zaostatka za Opuzenom. U sljedećem kolu Biograjci u svojoj dvorani dočekuju Vodice, trećeplasiranu momčad lige, koji su pobijedili u prvom pretkolu Kupa.

OPUZEN       38

BIOGRAD       23

OPUZEN – SD Opuzen. Suci: Hrvoje Čačić i Frano Josić (obojica Zagreb).

OPUZEN: Jerković, Jelavizh 9 (2), Arapović 4, Bošković 5 (4), Marević 3, Crnčević, Sršen, Palinić 1, Nikolić, Utovac 1, Kozina 4, Mataga 5, Žuvelek 6, Jarić, Deak, Drljepan. Trener: Ivor Šimunović.

BIOGRAD: Tomić, Milovac, Mitar 1, Petrović 1, Troskot 1, Galešić, Pavlović 1, Kapitanović, Jeličić 5, Pribilović 1, Duvnjak, Eškinja 1, Kazija 1, Markić 8 (2), Bojmić 2, Žepina 1 (1). Trener: Leo Zorica.

Sedmerci: Opuzen 8 (6), Biograd 4 (3).

Isključenja: Opuzen 12 minuta (Bošković 2+2, Marević, Nikolić, Utovac 2+2), Biograd 16 minuta (Mitar, Pavlović, Jeličić, Duvnjak 2+2, Kazija, Markić 2+2).