17 C°

Prvenstvo Hrvatske

Zadar poražen od Solaris u petom kolu

15.02.2024. 10:03

Solaris i Zadar utakmicu su završili rezultatom koji je više bio nalik rukometnoj nego vaterpolskoj utakmici. Bila je to obostrana napadačka revija, u kojoj su igrači s Višnjika držali egal u prve dvije četvrtine. Nakon četiri minute Zadar je vodio 4:2, u drugoj je imao plus jedan (8:7, 10:9). Početkom treće četvrtine Šibenčani su preuzeli kontrolu rezultata, serijom 4:0 odvojili se na 14:11 i utakmicu usmjerili gdje se i očekivalo, prema osvajanju tri boda. Bez obzira na suzdržanost u zadnjoj četvrtini, igrači Gorana Jovančevića mogu biti zadovoljni napadačkim izdanjem, dobrim dijelom su parirali momčadi koja je ispustila Jug u polufinalu Kupa, no igra u obrani je bila daleko od prave razine. Kad se sve zbroji i oduzme u neobaveznoj igri susjeda najviše su mogli uživati gledatelji, dok će treneri oba sastava imati što reći svojim igračima. U 6. kolu Zadar će u subotu 17. veljače u 18 sati biti domaćin Primorju.