25 C°

juniori

Uvjerljivi porazi Dalmatinca i Abecede

10.10.2023. 13:43

Osmo kolo prve dalmatinske nogometne lige za juniore neće ostati u dobrom sjećanju zadarskim klubovima koji su odigrali dvije utakmice u kojima su uvjerljivo poraženi. Dalmatinac iz Crnoga je teško stradao na gostovanju kod Splita rezultatom 10:1, dok su mladi nogometaši Abecede sporta tek nešto bolje prošli u susjedstvu u Solinu (7:1). Utakmica Junaka i Zadra je odgođena.

Splitska »dekada«

Premda su na koncu teren napustili s čak deset pogodaka u svojoj mreži, sama utakmica nije loše počela za nogometaše Dalmatinca koji su već u devetoj minuti poveli pogotkom Matije Šestana. Ipak, bilo je to sve od sastava iz Crnog koji je na put u središte Dalmacije doputovao sa samo 12 igrača. Antonio Maravić je poravnao već pet minuta kasnije, da bi Duje Rosandić u 17. minuti doveo svoju momčad u vodstvo. Isti igrač je šest minuta kasnije zabio za 3:1 Splićana, koji su do odlaska na veliki odmor dodatno povećali broj okretaja i s nova tri pogotka u mreži Karla Babića učvrstili vodstvo. Čast da »završi prvi set« pripala je raspoloženom Maraviću koji je u 45. minuti pogodio za 6:1. Domaći strateg Domagoj Boban na poluvremenu je napravio tri promjene, što je motivirajuće djelovalo na njegove igrače koji su u samo 13 minuta nastavka još tri puta poslali loptu iza leđa kapetana zadarskog sastava. Nakon devetog pogotka Splićana, trećeg Maravića, uslijedile su nove zamjene u domaćim redovima pa je u posljednjih pola sata pao samo jedan gol, djelo Luke Šerića u 64. minuti za konačnih 10:1.

SPLIT 10

DALMATINAC 1

SPLIT – Stadion Park mladeži. Suci: Josip Zec (Split), Josip Žeravica (Kaštel Sućurac) i Ivan Krajina (Split)

Strijelci: 0:1 Matija Šestan (9’), 1:1 Antonio Maravić (14’), 2:1 Duje Rosandić (17’), 3:1 Duje Rosandić (24’), 4:1 Ivan Šimleša (25’), 5:1 Marin Prelesnik (37’), 6:1 Antonio Maravić (45’), 7:1 Toni Jakobić (47’), 8:1 Toni Jakobić (51’), 9:1 Antonio Maravić (58’), 10:1 Luka Šerić (64’).

SPLIT: Kolovrat (od 46. Zagorac), Martinović (od 58. Zubanović), Svalina, Paviškov (od 46. Šerić), Jakobić (od 58. Bytyqi), Rosandić (od 46. Biliškov), Perković, Prelesnik, Amižić, Maravić (od 58. Grabar), Šimleša (od 58. Bašić). Trener: Domagoj Boban.

DALMATINAC: Babić, Jović, Jelenković, Radaš, Džapo, Perić, Delija, Šestan, Batur, Alić (od 46’. Morić), Ivčić. Predstavnik kluba: Mario Grgurović.

Pad u nastavku

S ništa ljepšim uspomenama s izleta u Splitsko-dalmatinskoj županiji nisu se vratili ni juniori Abecede sporta koji su teško stradali na gostovanju u Solinu. Ipak, za razliku od svojih kolega iz županije, nogometaši Abecede su puno duže parirali suparnicima te su prvih 45 minuta držali priključak. Niko Majdov je udarcem s 11 metara doveo domaćine u vodstvo u 27. minuti, a isti igrač je šest minuta kasnije povisio na 2:0, no u svlačionice se nakon pogotka Filipa Škare iz kaznenog udarca otišlo s otvorenih 2:1. Nastavak susreta je donio »nered u učionici« i čak pet pogodaka u mreži vratara Diega Raka. »Račun« je otvorio Ante Kušeta u 47. minuti, da bi potom redom pogađali Karlo Rudić, Niko Majdov i Roko Šupić koji su bili precizni u 60., 73. i 79. minuti. Konačnih 7:1 postavio je Karlo Čudina u samom smiraju susreta.

SOLIN 7

ABECEDA S. 1

SOLIN – Igralište Pokraj Jadra. Suci: Mateo Budić (Kaštel Gomilica), Marin Barić (Solin) i Toni Barić (Tugare).

Strijelci: 1:0 Nino Majdov (27’ – 11 m), 2:0 Nino Majdov (33’), 2:1 Filip Škara (42’ – 11 m), 3:1 Ante Kušeta (47’), 4:1 Karlo Rudić (60’), 5:1 Nino Majdov (73’), 6:1 Roko Šupić (79’), 7:1 Karlo Čudina (90’).

SOLIN: Klarić, Kerum, Komić (od 57. Celan), Bezina, Kuvačić, Kušeta, Rudić (od 70’ Šupić), Majdov, Škarpa, Čudina, Grabovac (od 57. Pfeifer). Trener: Ognjen Majdov.

ABECEDA S.: Rak, Pavlović (od 78. Zubak), Dunatov (od 65. Klanac), Memedović, Crnjak, Škara, Kelava (od 75. Žilić), Senkić (od 65. Buljat), Surać, Škara, Božić (od 78. Matak). Predstavnik kluba: Stipe Pavičić.