Druga liga

Uspješan vikend Bibinjaca, Krneza iznenadila Sv. Antu

Autor: Juraj Vunjak

21.03.2024. 11:50

U 22. kolu Druge lige Udruge za mali nogomet Zadarske županije petoplasirana Krneza iznenadila je favorita Sv. Antu i slavila 7:3, uz tri gola Ivana Martinovića. Krnezi je ovo treća pobjeda u pet utakmica (imaju i dva remija) te se s 30 bodova približila četvrtoplasiranom Sukošanu, što znači da konkurira za kvalifikacije za Prvu ligu. Sv. Ante se malo opustio, za momčad s Bulevara bio je to drugi poraz zaredom te će u idućem kolu povratak na pobjedničke staze tražiti protiv bibinjskog Malog Pariza.

Derbi kola bila je utakmica trećeplasirane Škabrnje i četvrtog Sukošana. Završilo je 6:1 za Sukošan koji je, uz dvije utakmice više, smanjio zaostatak za Škabrnjom na tri boda. Ivan Bilaver je u sedmoj minuti za Škabrnju izjednačio na 1:1, ali od tog trenutka Sukošanci preuzimaju kontrolu utakmice. Filip Smolić postigao je tri, a Ivan Sudinja dva gola. Škabrnja je propustila priliku ne samo odmaknuti se od Sukošana, nego se i približiti Sv. Anti.

Tornado Bibinje je sa 6:3 (dva gola Mate Lukića) rutinski riješio utakmicu protiv Zatona, kojeg očekuju kvalifikacije za ostanak u ligi. Uspješan bibinjski vikend zaokružio je Mali Pariz, koji je pogodcima Ivana Sikirića, Roka Režana i Emilija Režana pobijedio Poljica. Osam mladi, koji pokušavaju izbjeći kvalifikacije za ostanak, s 3:2 svladali su Zadranku. Momčad iz Zemunika Donjeg povela je pogodcima Rožmana i Čuline. Igrači Zadranke nisu se dali omesti i uz pomoć strijelaca Jadreška i Sliepčevića (39. minuta) uspijevaju izjednačiti. Činilo se da 2:2 biti rezultat dvoboja, ali u zadnjoj minuti Toni Čulina postiže pogodak koji donosi drugu pobjedu zaredom za Osam mladi.

Rezultati 22. kola: Tornado Bibinje – Zaton 6:3 (Lonić 2’, Lukić 10’, R. Sikirić 15’, Peša – ag 21’, Lukić 22’, L. Sikirić 26’/Peša 25’, 27’, 38’), Škabrnja – Sukošan 1:6 (Bilaver 7’/Smolić 3’, 12’, 36’, Sudinja 15’, 37’, Labus 32’), Poljica – Mali Pariz 0:3 (R. Režan 12’, Sikirić 18’, E. Režan 40’), Sveti Ante Zrilić nekretnine – Krneza 3:7 (Mandić 30’, Gospić 33’, Tokić 37’/Babić 10’, Čolak 12’, Martinović 15’, 28’, 40’, Baljak 26’, 40’), Osam mladi – Zadranka 3:2 (Čulina 8’, 40’, Rožman 15’/Jadreško 16’, Sliepčević 39’).

Redoslijed: 1. Vrsi Riba nekretnine 50 bodova, 2. Sveti Ante Zrilić nekretnine 39, 3. Škabrnja 35, 4. Sukošan 33, 5. Krneza 30, 6. Mali Pariz 25, 7. Zadranka 23, 8. Poljica 21, 9. Tornado Bibinje 20, 10. Poljica Brig 19, 11. Osam mladi 16, 12. Zaton 5 bodova.